45 25 Juni 1953. 4e Afd. tijd bij de Luchtbescherming het geval was, groot onderscheid tussen de uitrustingen der verschillende blokken zal ontstaan. Dit achten wij vol- komen onjuist. Het is naar onze mening toch zo, dat de bescherming voor alle groepen der bevolking op gelijke voet dient verzorgd te zijn. Uitgaande van dit standpunt menen wij dat een standaarduitrusting, die voor alle blokken gelijk is, geheel ten laste van de gemeente behoort te komen. Wanneer de bewoners de vrijwilligers van hun blok, boven de standaard- uitrusting, van meer materiaal zouden willen voorzien, zal daartegen uiteraard geen bezwaar bestaan, integendeel, het zal juist buitengewoon op prijs worden gesteld. Wij menen te mogen aannemen, dat een op deze wijze getoond mede- leven van de inwoners van een blok voor de vrijwilligers een reden te meer zal zijn om hun diensten aan de „Bescherming Bevolking" met te groter ijver te blijven verrichten. De bovengenoemde bedragen kunnen ten laste van de kapitaaldienst worden gebracht, doch behoren uiteraard in korte tijd te worden afge- schreven. Een afschrijving in 5 jaren achten wij alleszins verantwoord. In de overtuiging, dat U, met ons, van mening is, dat een goede orga- nisatie van de ,,Bescherming der Burgerbevolking" niet kan worden ge- mist, vertrouwen wij dat U de voor dit doel nodige middelen ter beschik- king zult willen stellen door bekrachtiging van bijgevoegd ontwerp-besluit. De op deze aangelegenheid betrekking hebbende stukken liggen voor U ten Raadhuize ter inzage. Heemstede, 10 Juni 1953. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris. N. Vos. De Raad der gemeente Heemstede; Gezien het voorstel van burgemeester en wethjuders d.d. 10 Juni 1953; BESLUIT; a. ter beschikking te stellen voor maatregelen terzake van de burgerlijke verdediging, als omschreven in het voorstel van burgemeester en wet- houders d.d. 10 Juni 1953, een bedrag van f 30.000. b. het onder a genoemde bedrag af te schrijven in 5 jaar. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 25 Juni 1953. De secret De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 10