51 30 Jull 1953. 2e Afd. UITBREIDING WERKTIJD SCHOOLTANDARTS. Aan de Raad, Op 25 October 1952 stelden wij U voor, de werktijd van de schooltandarts uit te breiden en de jaarwedderegeling voor ambtenaren, voor zoveel het betrof de jaarwedde van de schooltandarts, te wijzigen. Het was toen, in verband met de toeneming van het aantal te behande- len kinderen en de stijging van het gemiddeld aantal jaarlijks per kind te leggen vullingen, nodig de werktijd van 4 ochtenden per week met één middag uit te breiden. Deze uitbreiding blijkt niet voldoende te zijn. Door de algemeen gecon- stateerde verslechtering van de gebitten van de in en vlak na de oorlog ge- boren kinderen, moest een scherpere indicatie worden gesteld en daardoor een belangrijk groter aantal vullingen worden gelegd. Hierdoor was het niet mogelijk het programma van 2 contrôles per kind per jaar geheel af te werken. Toch is het noodzakelijk dat de beschikbare tijd zodanig wordt vastge- steld dat deze twee contrôles per jaar kunnen worden verricht. Bij de vaststelling van de tijd moet er bovendien rekening mee worden gehouden dat het aantal schoolkinderen bij de aanvang van het nieuwe schooljaar wederom zal stijgen. Volgens berekening zal dit aantal dan vermoedelijk 2900 bedragen. Met reden kan worden verwacht dat uitbreiding van de werktijd tot zes ochtenden per week voorlopig voldoende zal zijn om de kinderen in het vervolg twee maal per jaar te kunnen contrôleren en zo nodig behandelen. Wij tekenen hierbij aan, dat toen het aantal werkochtenden op 1 Januari 1932 werd vastgesteld op 4, ongeveer 2000 kinderen de lagere scholen be- zochten. De toestand der gebitten was toen over het algemeen beter. De stijging van het aantal leerlingen met 45% komt vrij nauwkeurig overeen met die van het aantal werkochtenden met 50%. In verband met het bovenstaande, en mede in aanmerking genomen de omstandigheid, dat de Ziekenfondsen voor hun jaarlijkse bijdrage, welke thans ruim 4600.bedraagt, een voldoende verzorging der kindergebit- ten mogen verlangen, stellen wij U voor de werktijd van de schooltandarts met ingang van 1 September a.s. te bepalen op 6 ochtenden per week. De bijdrage van de Ziekenfondsen zal met ingang van het nieuwe school- jaar als gevolg van de toeneming van het aantal leerlingen f 250.hoger zijn. De kosten, welke uit deze uitbreiding voortvloeien, kunnen voor een vol jaar worden berekend op rond f 1700.gespecificeerd als volgt: a. verhoging van de jaarwedde (inclusief toelage ingevolge het Toelagebesluit 1951) van de schooltandarts f 1170. b. verhoging van de kindertoelage f 105. c. verhoging van de toelage voor de assistente van f 600.tot f 750,—f 150,— d. verhoging van het niet-verhaalbare gedeelte van de pen- sioenspremie f 165. Totaal 1590. Bovendien moet worden gerekend op een groter materiaal ver- bruik, dat wordt geschat op 110.- Totaal 1700.— Bijgaand ontwerpbesluit bieden wij U ter vaststelling aan. Heemstede, 22 Juli 1953. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 11