54 30 Juli 1953 2e Afd. AANKOOP PERCELEN MOLENWERFSLAAN NOS. 8 TOT EN MET 22. Aan de Raad. Ten einde eerlang tot een behoorlijke bebouwing van de terreinen gelegen aan de zuidziide van de Molenwerfslaan, hoek Cloosterweg te kunnen ko- men werden wij bij Uw besluit van 28 Maart 1940 no. 18 gemachtigd tot aankoop van de percelen Molenwerfslaan nos. 2, 4 en 6. Deze percelen zijn inmiddels door de bewoners ontruimd. Door de heer J. H. H. van den Putten, lid der Vennootschap onder de firma Grond- en Bouwbedrijf" gevestigd te Heemstede is medegedeeld, dat deze vennootschap bereid is acht arbeiderswoningen, grenzende aan bovengenoemde percelen en genummerd 8 tot en met 22, gelegen aan de zuidzijde van de Molenwerfslaan, aan> de gemeente tc verkopen voor een bedrag van f 8.000.welke koopsom wij redelijk achten. Deze woningen worden door negen gezinnen bewoond. De jaarlijkse huuropbrengst bedraagt 1200.—. Hier tegenover staan echter, door de toestand waarin de woningen zich bevinden, aanzienlijke onderhoudslas- ten. Na aankoop zullen aan de bewoners dan ook zo spoedig mogelijk an- dere woningen moeten worden toegewezen om tot afbraak der woningen te kunnen komen. Op het alsdan vrijkomende terrein, dat een totale opper- vlakte van 905 M^ beslaat, zullen zeven kleine woningen kunnen worden gesticht met een breedte van 5 M en een diepte van 6 M voor elk der woningen. In het belang van een verbetering van de woningtoestand ter piaatse geven wij U dan ook in overweging tot deze aankoop over te gaan. De Commissies voor Openbare Werken en Volkshuisvesting en die yoor het Grondbedrijf, welke laatste commissie ook de koopsom niet onbillijk acht, kunnen zich geheel met ons voorstel verenigen, zodat wij U voor- stellen tot vaststelling van bijgevoegd ontwerpbesluit over te gaan. Heemstede, 22 Juli 1953. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 17