55 30 Juli 1953 2e Afd. SCHOOLMEUBELEN EN LEERBOEKEN OPENBARE LAGERE SCHOLEN. Aan de Raad. Bii Uw besluit van 25 Juni 1953 no. 41 is o.m. een crediet beschikbaar gesteld van f 3.660,50 voor het veranderen van bestaande en het aankopen van nieuwe schoolbanken voor de drie openbare lagere scholen In dat crediet is begrepen voor aankoop van banken ten behoeve van de Voorwegschool f 1098. Het aantal leerlingen van die school is thans zodanig gestegen, dat met ingang van de cursus 1953—1954 overgegaan zal moeten worden tot split- sing van het eerste leerjaar. Aanwezig is een leegstaand lokaal, dat mge- richt kan worden tot gewoon leslokaal. De kosten van inrichting zullen, met inbegnp van aanschaffmg van lb nieuwe banken no. 2 in plaats van de 12 banken, genoemd in ons voorstel van 18 Juni j.l. behorend bij Uw bovengenoemd besluit f 2498,— bedragen Bii dat besluit is o.m. voor aankoop van banken voor de Voorwegschooi een crediet verleend van 1098.—, zodat thans nog nodig is een bedrag van 1400.In dit bedrag is ook begrepen de aanschaffmg van een 6-vaksbordstelling ad 325.— van een tafel en stoel voor de onderwijzer a(j f 90.en van het aanbrengen van een T.L.-verlichtmg ad 5UU. terwijl de bijkomende kosten nog 285.zullen bedragen. Door de toename van het aantal leerlingen zal één leerkracht meer dan thans aan de school verbonden dienen te worden. Vanaf 1 Januan 1955 komt de wedde daarvan ten laste van het Rijk, terwijl aan de Minis- ter van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen verzocht is, om ook over het tijdvak van 25 Augustus 1953 tot en met 31 December 1954 de wedde te willen vergoeden. De Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Amstelveen kan zich met de inrichting van het leegstaande leslokaal en aanschaffmg van het benodigde meubilair verenigen en gaat accoord met bovenvermelde bGdrâSTGn. Wegens splitsing van de eerste leerjaren van de drie openbare lagere scholen is nog een bedrag van ongeveer 1250.nodig voor eerste aan- schaffing van schoolboeken en leermiddelen. Wij stellen U voor ons voor genoemde inrichting van een lokaal van de Voorwegschool, alsmede voor de aanschaffing van boeken en leermiddelen het benodigde crediet te verlenen door vaststelling van bijgaand ontwerp- besluit. Wij kunnen U nog mededelen, dat de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zowel aan de Crayenester- als aan de Dreefschool voor het tijdvak van 25 Augustus t/m 31 December 1953 reeds de wedde van een extra leerkracht zal vergoeden, zoals ook door ons was verzocht. Heemstede, 22 Juli 1953. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 19