50 30 Juli 1953. 2e Afd. (ÎRATIFK ATIE AAN GEMEENTEPEKSONEEL OVEK 1953. Aan de Raad, In Uw vorige vergadering deelden wij U mede, dat verschenen was het Koninklijk besluit van 13 Juni 1953, Stbl. no. 273, tot toekenning van een vacantie-gratificatie aan het daarvoor in aanmerking komende rijks- personeel. Bij dit besluit, genoemd het Gratificatiebesluit Burgerlijke Rijksambte- naren 1953, wordt het voor 1952 gegeven K.B. van overeenkomstige toe- passing verklaard. De bepalingen betreffende de maxima ad f 50voor ongehuwden en f 75.voor gehuwden, alsmede die, welke in verband daarmede voor nevenfuncties werden gesteld, zijn thans niet overgenomen. De vacantie- gratificatie voor het rijkspersoneel bedraagt derhalve thans 2 van de op 1 Juli geldende jaarwedde, zonder begrenzing. Zij wordt aan dat per- soneel slechts toegekend, indien het van 1 Januari tot en met 1 Juli on- onderbroken in overheidsdienst werkzaam is geweest. De Minister van Binnenlandse Zaken heeft ons echter medegedeeld, dat er geen bezwaar tegen bestaat, indien de gemeentebesturen een zodanige voorziening treffen dat personeelsleden, die niet ononderbroken van 1 Januari tot 1 Juni 1953 in dienst zijn geweest, aanspraak hebben op een evenredig gedeelte. Een dergelijke voorziening is van belang voor per- sonen, die nâ 1 Januari doch vöör 1 Juni j.l. hun betrekking hebben aan- vaard. Wij stellen U voor om, evenals eerder ten aanzien van gelijksoortige besluiten is geschied, het bovengenoemde K.B. op het gemeentepersoneel van toepassing te verklaren en aan de daarin vervatte regelen tevens de hiervoor omschreven uitbreiding te geven. Een ontwerp-besluit bieden wij U hierbij ter vaststelling aan. Heemstede, 22 Juli 1953. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 9