63 27 Augustus 1953. 2e Afd. CREDIET VOOR LEERMIDDELEN BRONSTEESCHOOL. Aan de Raad. Het aantal leerlingen van de Bronsteeschool u.l.o. bedroeg op 16 Sep- tember 1952 280, terwijl dit bij de aanvang van de nieuwe cursus tot boven de 300 zal zijn gestegen. Als een gevolg daarvan is voor verschil- lende klassen uitbreiding van het aantal schoolboeken nodig. Verder heeft het hoofd der school een leerplanwijziging voorgesteld en wel in deze zin, dat Duits als tweede vreemde taal in de eerste klas wordt vervangen door Engels. Door een dezer dagen van kracht geworden wijziging van het Mulo-examenprogramma voor de vakken Boekhouden en Handelsrekenen kan voortaan het Boekhouden naar de 3e klas worden verschoven, zodat in de 2e klas meer tijd beschikbaar komt voor méér lesuren in Duits. Ook in de 3e klas kan in het vervolg meer Duits ge- geven worden om het vervallen van deze lessen in de le klas in te halen, door een nieuwe definitieve regeling van de „keuze" vakken Wiskunde en Handelswetenschappen. Oo"k door deze maatregel zullen nieuwe boeken moeten worden aangeschaft. Ten slotte is verzocht om uitbreiding van het instumentarium der school door aankoop van een roterende olie-luchtpomp, zulks in het belang van het Natuurkunde-onderwijs op deze school. Deze pomp kost 485. Voor al deze maatregelen is een bedrag nodig van ongeveer 1600. Op de begroting voor 1953 is onder volgno. 332 voor nieuwe aanschaffingen uitgetrokken een bedrag van 560.Hiervan werd reeds uitgegeven 260.zodat nog beschikbaar is 300.Er is dus een aanvullend crediet nodig van 1600.300.1300.Wij verzoeken U, door vaststelling van bijgaand besluit, dit crediet ter beschikking te willen stellen. Heemstede, 19 Augustus 1953. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos. De Raad der gemeente Heemstede Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders BESLUIT ten laste van de gewone dienst 1953 een crediet beschikbaar te stellen van 1300.ten behoeve van de aanschaffing van schoolboeken wegens toename van het aantal leeriingen der Bronsteeschool u.l.o. en wegens verandering van het leerplan, alsmede voor uitbreiding van het instumen- tarium van die school door aanschaffing van een olie-luchtpomp. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 27 Augustus 1953. De voorzitter, De secretaris,

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 11