65 27 Augustus 1953. 2e Afd. AANKOOP PERCELEN KAAOHI ISPI.KIN 13 EN 15. Aan de Raad. Het is U bekend, dat in de Meerlhorst behalve de openbare leeszaal en bibliotheek het kantoor van de gemeente-ontvanger, een tweetal afdelingen van de secretarie, benevens het kantoor van de Heemsteedse Sportparken, zijn ondergebracht. De totaal voor een en ander beschikbare ruimte wordt echter te klein, zodat het gewenst is uit te zien naar een andere oplossing. Het is vooral de O.L.B. welke binnen niet te lange tijd behoefte aan meerdere ruimte zal hebben. Onderbrenging van deze instelling in een afzonderlijk gebouw zou een dure oplossing worden. Daarmede zou dan trouwens ook nog geen voorziening worden bereikt voor het Raadhuis. Ook hier zullen in de toekomst maatregelen dienen te worden getroffen, welke de uitbreiding van de gemeente nu eenmaal medebrengt, Het komt ons daarom voor, dat beter kan worden uitgezien naar een mogelijkheid voor uitbreiding van het Raadhuis. Wanneer daartoe ter gelegenertijd kan worden overgegaan, zouden verschillende afdelingen in dit gebouw teruggebracht kunnen worden, waardoor dan ruimte vrij- komt in de Meerlhorst. Deze vrijkomende ruimte is dan te benutten voor de O.L.B. De behoefte aan meerdere ruimte voor deze laatste zal echter wel niet uitgesteld kunnen worden tot er uitvoering kan worden gegeven aan enig plan voor uitbreiding van het Raadhuis. Hiervoor bestaan trouwens bij ons ook nog geen omlijnde plannen. Er is echter een oplossing mogelijk om binnen niet te lange tijd in de Meerlhorst ruimte vrij te maken. Wij zijn n.l. in de gelegenheid om voor de gemeente aan te kopen de naast het Raadhuis gelegen percelen Raad- huisplein 13 en 15, toebehorende aan de erven van wijlen Mevr. P. C. Oosterhoorn-van Amstel. Deze zijn bereid beide woningen te verkopen voor de som van f 30.000.Ons college is van mening dat van deze gelegenheid gebruik gemaakt dient te worden, omdat het allerminst zeker is, dat die aankoop op een later tijdstip, wanneer de behoefte daaraan dringender is, wel gemakkelijk mogelijk zal zijn. Deze beide woningen, eventueel één er van, zou na aankoop en na ontruiming door de bewoners, tijdelijk benut kunnen worden voor enkele thans in de Meerlhorst onder- gebrachte afdelingen, waardoor de O.L.B. dan meer ruimte tot haar be- schikking kan krijgen. De vraagprijs achten wij redelijk, zodat wij U voorstellen tot aankoop van bedoelde percelen over te gaan. Een ontwerp-besluit daarvoor gaat hierbij. Heemstede, 19 Augustus 1953. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 17