68 27 Augustus 1953. 4e Afd. le WIJZIGING VAN DE VERORDENING OP DE WINKELSLUITING. Aan de Raad. Door de alhier gevestigde winkeliers in radio- en andere electrotechni- sche artikelen en sanitair is verzocht te willen bevorderen, dat de ook voor hun zaken geldende verplichting tot sluiting op Dinsdagmiddag na 13 uur wordt opgeheven. Zij doen dit verzoek omdat hun, na de totstand- koming van de verordening op de winkelsluiting, is gebleken, dat de winkels in Haarlem, waar soortgelijke artikelen worden verkocht, niet aan een verplichte halve-dag-sluiting zijn onderworpen. Teneinde schade voor hun bedrijf te voorkomen, niet alleen voor wat betreft de verkoop van artikelen, maar vooral tot behoud van de veelal uit een verkoop voort- vloeiende ,,service", wordt ontheffing van de verplichte middagsluiting noodzakelijk geacht. Na een ingesteld onderzoek is ons gebleken, dat inderdaad de belangen van bedoelde groep van ingezetenen door inwilliging van het verzoek worden gediend, terwijl het personeel, dat in die bedrijven werkzaam is, daarvan geen nadeel zal ondervinden. Voorts is ingekomen een verzoek van de chocolaterie-winkeliers om ook voor hen de verplichte Dinsdagmiddagsluiting op te heffen. Ook voor inwilliging van dit verzoek bestaat naar onze mening alle aanleiding, omdat andere winkels waar ook chocolaterieën worden ver- kocht, n.l. die waarin brood en/of banketwaren worden verkocht, niet gesloten behoeven te zijn. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken, de Heemsteedse Winkeliersvereniging en de Bedrijfsunie van de samen- werkende organisaties van Handels- en Kantoorbedienden kunnen zich met de gevraagde opheffing van de verplichte middagsluiting verenigen, terwijl ook bij de Commissie voor de Strafverordeningen geen bedenkingen bestaan. Mitsdien nodigen wij U uit door vaststelling van bijgevoegd ontwerp- besluit de nodige wijzigingen in de verordening op de Winkelsluiting aan te brengen. Heemstede, 12 Augustus 1953. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 25