70 24 Septemtaer 1953. 2e Afd. le WIJZIGING UITKEBINGSVEBORDENING. Aan de Raad, De bij Uw besluit van 26 Juni 1952 no. 56 vastgestelde Uitkeringsverorde- ning is blijkens haar artikel 2 o.m. van toepassing op hen, die in dienst der gemeente werkzaam zijn als ambtenaar in tijdelijke dienst. Deze alge- mene omschrijving in het bepaalde onder a van genoemd artikel brengt met zich mede, dat ook het tijdelijk onderwijzend personeel aan de open- bare lagere scholen onder de werking van deze verordening zou vallen. Omdat de regeling der rechtspositie van dit personeel met inbegrip van de salaris- en wachtgeldregeling door de rijkswetgever aan zich getrokken is, zijn wij met het Centraal Orgaan voor de gemeenschappelijke behande- ling van gemeentelijke personeelsaangelegenheden van oordeel, dat de tot- standkoming van een rijksregeling te dezer zake meer voor de hand iigt en dit personeel mitsdien aan de werking der gemeentelijke regeling dient te worden onttrokken. Op dit punt is overeenstemming bereikt met de bij het Centraal Overleg betrokken personeelsorganisaties. Wij delen U nog mede, dat de Uitkeringsverordening op het onder- wijzend personeel aan de openbare kleuterscholen en de vakonderwijzers bij het openbaar lager- en uitgebreid lager onderwijs van toepassing blijft, omdat het gemeentelijk Ambtenarenreglement op hen van toepassing is verklaard. In verband met het bovenstaande geven wij U in overweging bijgaand ontwerp-besluit vast te stellen. Heemstede, 16 September 1953. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling, l.s. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 16 September 1953; mede gezien de circulaire van het Centraal Bureau inzake gemeenschap- pelijke behandeling van gemeentelijke personeelsaangelegenheden d.d. 24 April 1953, no. 210; BESLUIT: de Uitkeringsverordening, vastgesteld bij raadsbesluit van 26 Juni 1952, no. 56, te wijzigen als volgt: I. in artikel 2 onder a wordt voor „als ambtenaar in tijdelijke dienst" gelezen: ,,in tijdelijke dienst als ambtenaar in de zin van het Ambtenaren- reglement dezer gemeente". II. Dit besluit treedt in werking op heden. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 24 September 1953. De secretaris, De vo

Raadsnotulen Heemstede | 1953 | | pagina 3