1 3e Afd. 28 Januari 1954. CKNTHAI.K KASDIKNST. Aan de Raad. Gedeputeerde Staten van Noordholland kunnen, blijkens hun rondschrij- ven van 21 October 1953, zich er thans in het algemeen mede verenigen, indien met betrekking tot het beleggen van gemeentegelden bij een aantal met name genoemde banken, van die instellingen voortaan niet langer het stellen van zekerheid wordt gevorderd. Een tweetal thans geldende raadsbesluiten zijn gegrond op het vroegere standpunt van Gedeputeerde Staten, dat bij belegging zekerheid gesteld moest worden door deze banken. Bij besluit van 28 Juli 1938 heeft Uw Raad de Nederlandsche Handel- Maatschappij N.V. aangewezen als instelling voor belegging van kas- gelden. Ter uitvoering van Uw besluit d.d. 28 December 1920 stelt deze bank een zekerheid, welke bestaat uit een onderpand van effecten, ge- deponeerd bij de Kas-Associatie N.V. te Amsterdam. Daar dit deponeren kosten voor de gemeente met zich brengt en overigens een soepel geld- verkeer belemmert, zijn wij van oordeel dat het gewenst is niet langer het stellen van zekerheid te eisen. De bedoeling is niet alle liquide middelen te beleggen bij de Nederland- sche Handel-Maatschappij N.V., maar onmiddellijk geld te kunnen storten of opnemen bij een bank, waarvan hier ter plaatse een bijkantoor is ge- vestigd. Daarom komt het ons gewenst voor het belegde bedrag te beperken tot f 200.000.De overige liquide middelen worden, zoals ook tot dusver geschiedt, belegd bij de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeen- ten. Daar de huidige verordening, regelende de centrale kas, verschillende verouderde en niet meer toegepaste bepalingen bevat, kwam het ons gewenst voor van de gelegenheid gebruik te maken de verordening zodanig te herzien, dat de regeling aansluit op de in de loop van de jaren gegroeide practijk en gewijzigde wettelijke voorschriften. Wij bieden U daarom ter vaststelling aan: 1. Een ontwerpverordening regelende de Centrale Kasdienst; 2. een ontwerp-raadsbesluit tot het aanwijzen van een bankinstelling voor de belegging van kasgelden. Heemstede, 24 December 1953. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, N. Vos.

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 1