18 Maart 1954. verzoek van het gemeentebestuur en na hieromtrent ingewonnen advies van Ged. Staten en van de Rijkscommissie van advies voor de gemeente- financiën, voor deze gemeente de uitkomst, bedoeld in de vorige leden, verhogen." Dit komt dus neer op een subjectieve verhoging van de algemene uit- kering aan de gemeente. Door een 500-tal gemeenten, waaronder ook Heemstede, is om een dergelijke verhoging verzocht. Zou onze gemeente voor 1954 en 1955 in aanmerking willen komen vooi een subjectieve uitkering, dan zou, volgens het aritwoord van Gedeputeer- de Staten, eerst aan de door de Minister van Binnenlandse Zaken vast- gestelde richtlijnen moeten worden voldaan, welke inhouden: 1) De inkomsten uit eigen belastingen e.d. zullen tot de wettelijke of algemeen aanvaarde grenzen moeten worden opgevoerd. Dit zou er op. ""f' neerkomen, dat zou moeten worden overgegaan tot: a) verhoging van de straatbelasting tot een zodanig bedrag, dat de uiti opbrengst gelijk is aan een heffing van 6 en 3 van de ka- dastrale opbrengst van de gebouwde, resp. de ongebouwde eigen- dommen; b) heffing van reinigingsrechten tot een redelijk bedrag; c) het invoeren van een rioolbelasting tot dekking van de kosten, ver- bonden aan de bouw en de exploitatie van een inrichting voor de zuivering van rioolwater en aan de uitbreiding van de riolering naar het Zuidelijk gedeelte der gemeente, eveneens tot een redelijk bedrag. 2) Van de algemene reserve en de reserve voor bijzondere doeleinden, die •met de algemene reserve is gelijk te stellen, zal 1/30 deel moeten strek- ken tot versterking van de algemene inkomsten. Ditzelfde geldt voor de saldi-reserve, echter met dit verschil, dat van deze reserve een bedrag, gelijk aan het aantal inwoners op 1 Januari 1954, ver- menigvuldigd met f 7.50, buiten aanmerking kan worden gelaten. 3) Bij een normale opzet van de begroting wordt bij de raming van de post ,,onvoorziene uitgaven" uitgegaan van een bedrag van f 1.50 per inwoner. 4) Om te kunnen nagaan in hoeverre de begrotingen voor de dienstei 1954 en 1955 zullen worden bezwaard door de lasten, die voortvloeiei uit geprojecteerde kapitaalsuitgaven, zal duidelijk moeten blijken, wanneer met de uitvoering van plannen een begin zal worden ge- maakt en in welk tempo de uitvoering van de werken zal geschiedeu De afschrijving op de kapitaalsuitgaven zal gebaseerd moeten wordei op de levensduur der objecten, terwijl de rentelast ware te berekenei naar een percentage van 3,5. Bovendien zouden alleen die kapitaals- uitgaven in aanmerking worden genomen, die naar het oordeel vai Gedeputeerde Staten aanvaardbaar zijn. Wij hebben gemeend er goed aan te doen XJ met deze voorwaardei in kennis te stellen, zodat ook U er zich een beeld van kan vormen waar- aan voldaan moet worden, om enige kans te maken voor een subjectieve uitkering in aanmerking te komen. Wij kunnen niet nalaten er onze teleurstelling over uit te spreken, dat enerzijds de gemeenten min of meer gedwongen worden zwaardere lastei op de burgerij te leggen, niet alleen als een gevolg van de uitvoering vai hun normale taak, maar vaak ook omdat van de zijde van de Regering

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 2