fi, 18 Maart 1954. van het Bedrijf voor Openbare Werken over 1952 en naar de door de Voorzitter in de raadsvergadering van 28 Januari j.l. genoemde cijfers over 1953. Thans zijn van gemeentewege in aanbouw of inmiddels gereed voor be- woning 24 Woningwetwoningen en 12 Premiewoningen bij Het Oude Slot en is kort geleden begonnen aan de bouw van 36 étagewoningen (Premie- bouw) en 12 Woningwetwoningen eveneens bij Het Oude Slot. Ten behoeve van de N.V. Bouwkas Noord Nederlandse Gemeenten ziji in dezelfde omgeving in aanbouw 16 woningen en zijn plannen in behan- deling voor de bouw van nog 8 woningen. Van gemeentewege zijn verder plannen in voorbereiding voor bebouwing van het terrein aan de Laan van Insulinde en de Molenwerfslaan. Zodra mogelijk zal hiervoor het nodige crediet worden aangevraagd. Uiteraard zal de bouw door de gemeente hiertoe niet beperkt blijven; integendeel, de voorziening in meer woonruimte behoudt onze volle aandacht. Vooremdat verdere woningbouw gaan onze gedachten uit naar de terreinen, reeds ta^gebr het bezit van de gemeente, en gelegen langs de Glipperweg en die ten Prot Westen van de Herenweg, welke dus bouwrijp gemaakt zullen moetei worden. Omtrent het aan onze gemeente voor de komende jaren beschikbaar te stellen bouwvolume bereikte ons kort geleden de zeer teleurstellende mededeling, dat voor 1954, 1955 en 1956 aan onze gemeente in totaal slechts een bouwvolume voor 63 woningen was toegewezen, een getal dat ten enenmale ontoereikend is om aan de woningbehoefte tegemoet te komen. Onze indruk was, dat genoemd cijfer niet juist kon zijn. Het werd inmiddels verhoogd tot 101, doch ook dit cijfer is o.i. niet juist, zodat w( onze ernstige bezwaren daartegen hebben kenbaar gemaakt. Wij mogen er tenslotte aan herinneren, dat een aanvang is gemaakt met het onbewoonbaar verklaren van daarvoor in aanmerking komende woningen. Het ligt in ons voornemen daarmede zo krachtig mogelijk dooi te gaan. Het onderbrengen van de bewoners van de voor onbewoonbaarverklaring in aanmerking komende huizen in andere woningen, vereist uiteraard grote zorg. 1 !d Rioolwaterzuiveringsinrichting en rioieringswerken. De uitbreiding van de riolering naar het zuiden der gemeente is inmiddels nagenoeg gereed gekomen, terwijl de aanbesteding van de rioolwater- zuiveringsinrichting vermoedelijk binnenkort zal kunnen plaats vinden Bij de goedkeuring door Gedeputeerde Staten van de 7e begrotingswijzi- ging voor 1953 deelde dit college mede er genoegen mede te zullen nemen, dat, zo lang de aanleg van een stamriool naar de Glip en de bouw van een inrichting voor de zuivering van rioolwater nog niet gereed zijn, jaar- lijks 1/40 deel van de kosten ten laste van de algemene reserve zal worder gedekt. Zodra deze objecten zullen zijn voltooid, zal de afschrijving echter op een normale wijze ten laste van de gewone dienst der begroting moetei worden gebracht. Gedeputeerde Staten spraken het vertrouwen uit, dat tijdig maatregelen zullen worden genomen om de middelen te verkrijgen, die nodig zullen zijn om alle uit de bovengenoemde werken voortvloeiende lasten te kunnen dekken. Deze lasten worden zeer globaal door ons geraamd op 100.000.per jaar. Een hoog bedrag weliswaar, doch met de uitvoering van deze werkei wordt toch wel aan een zeer noodzakelijke en lang gevoelde behoefte tegemoet gekomen. Dank zij de met Gedeputeerde Staten bereikte over- eenstemming behoeft derhalve thans nog geen verhoging van straatbelas- ting plaats te vinden, noch invoering van een rioolbelasting te wordei

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 4