18 Maart 1954. Aangezien, aldus bedoelde toelichting, de opbrengst van het schoolgeld, behalve van andere factoren, sterk afhankelijk is van de hoogte der in- komsten- en loonbelasting en van die der vermogensbelasting in de ge- meenten, gaan de gedachten thans uit naar verhoging van de factor der algemene uitkering met een bedrag, waarin de hoogte dezer belastingen per inwoner tot uitdrukking komt. De hier ontwikkelde gedachte moet als voorlopig worden beschouwd en moet nog worden uitgewerkt. Afgewacht zal dus moeten worden of de gemeente voor het te verwach- ten verlies in voldoende mate schadeloos zal worden gesteld. Bedrijven. De winsten van de bedrijven worden geraamd als volgt: 1954 1953 Electriciteitsbedrijf /110.027./101.120.— 5® Gasbedrijf 90.637.84.550.— Duinwaterbedrijf 21.216.17.076,— 221.880.— 202.746,- Zoals uit de toelichting bij volgno. 1 van de begroting voor het Electri- citeitsbedrijf blijkt, zijn bij ons plannen in overweging om enige wijziging te brengen in het stroomtarief voor industriëel gebruik. Hiervoor is een bédrag van 5000.gereserveerd. Hieromtrent zal dus een nader voorstei worden gedaan. Kapitaalsinvesteringen. Evenals vorige jaren worden, volgens de geldende richtlijnen, geen nieuwe credieten, waarover de raad zich nog moet uitspreken, in de begro- ting opgenomen. Voor investering wordt wel op de begroting geraamd Duinwaterbedrijf uitbreidingen 8.000.- Gasbedrijf 99.300.- Electriciteitsbedrijf „26.500.- De voor de drie genoemde bedrijven geraamde bedragen hebben betreh king op de normale uitbreidingen. Deze zijn nader gespecificeerd op de staten, welke bij de begroting ter inzage zijn gelegd. Ten aanzien van deze bedrijven delen wij U verder mede: 1) dat plannen worden voorbereid met betrekking tot de gasvoorziening in Bennebroek en Vogelenzang, waarvoor wellicht een nieuwe gas- leiding van de Van Merlenlaan tot de Prinsenlaan zal moeten wordei gelegd; 2) dat U een voorstel zal bereiken voor de bouw van een transformator- station bij de Manpadslaan en het leggen van een hoogspanningskabel: 3) dat het een punt van studie uitmaakt op welke wijze de verlichtin? van de Heemsteedse Dreef kan worden verbeterd. Deze posten worden pro-memorie geraamd. Dit laatste is in de begroting van het Bedrijf voor Openbare Werkei eveneens het geval voor: a. voorziening in garageruimte voor de reiniging;

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 6