2e Afd. 25 Maart 1954. 36 BENOEMING ONDEHWIJZEND PERSONEEL VOORWEGSCHOOL. Aan de Raad. Ter voorziening in de vacature van onderwijzeres aan de Voorwegschool, ontstaan wegens verleend eervol ontslag aan Mevr. M. Koomneef-van Vuure, zijn sollicitanten opgeroepen. Ook zijn sollicitanten opgeroepen voor uitbreiding van het onderwijzend personeel aan die school met een extra leerkracht wegens toename van het aantal leerlingen. Dat aantal bedroeg bij het begin van de cursus 1953-1954: 277, terwijl het gemiddelde aantal leerlingen over 1953, berekend naar de bekende teldata 253% bedraagt. Dit aantal ieerlingen geeft over 1954 recht op rijksvergoeding van de wedden van 6 leerkrachten. Om over 1954 recht te hebben op rijksvergoeding van de wedden van 7 leerkrachten zou het gemiddelde aantal leerlingen over 1953 minstens 256 moeten bedragen Op ons verzoek heeft de Minister van Onderwijs, Kunsten en Weten- schappen goedgevonden, dat te rekenen van 25 Augustus 1953 af en over het jaar 1954 de wedde van een 7e leerkracht zal worden vergoed, mits en voor zolang het aantal leerlingen ten minste 256 bedraagt. Verwacht mag worden, dat het gemiddeld aantal leerlingen over 1954 beiangrijk meer zal bedragen, zodat de 7e leerkracht in 1955 tot het ver- piichte onderwijzend personeel zal behoren. Er zijn dus gegronde redenen aanwezig om tot een vaste benoeming van een 7e leerkracht over te gaan. Het waarnemend hoofd der school heeft voor de benoeming van 2 vaste leerkrachten zijn bericht, als bedoeld in artikel 36, achtste lid der Lager- onderwijswet 1920, ingezonden, terwijl met de Inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Amstelveen over de op te maken voorarachten overleg is gepleegd. Naar aanleiding van deze stukken hebben wij de volgende voordrachten opgemaakt: I. vacature M. Koornneef-van Vuure: 1. N. A. Bomhof, onderwijzer te Appelscha; 2. A. Ritsma, onderwijzeres te Zaltbommel en 3. H. A. van Gelder, onderwijzeres te Hoogeveen. II. Uitbreiding aantal leerkrachten (7e leerkracht) 1. A. Ritsma, onderwijzeres te Zaltbommel; 2. N. A. Bomhof, onderwijzer te Appelscha en 3. H. A. van Gelder, onderwijzeres te Hoogeveen. st.ell,ellU voor tot de henoeming van twee leerkrachten over te gaan en deze te laten ingaan op nader door ons te bepalen data. De betrekkelijke stukken liggen ten Raadhuize voor U ter inzage. Heemstede, 24 Maart 1954. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, A. van Wingerde, l.s. ^an0^^3^ fe, (°otulen van de openbare raadsvergadering 25 Maart 1954. De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 27