A m WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊBÊÊÊÊÊÊÊÊBÊÊÊÊÊKÊÊÊÊM 25 2e Afd. 25 Maart 1954. ONDERHANDSE VERPACHTING WEILAND TEN WESTEN VAN DE VRIJHEIDSDREEF. Aan de Raad. Het weiland gelegen ten Westen van de Vrijheidsdreef, ten Zuiden van de van Merlenvaart, dat geruime tijd in gebruik is geweest voor de bloe- mententoonstelling „Flora 1953", is thans weder ter beschikking van de gemeente gekomen. Dit weiland werd voorheen door ons met toestemming van de Grondkamer ,,Noordholland" van jaar tot jaar verpacht aan A. van Bakel, alhier, die echter hiervoor thans niet in aanmerking wenst te komen, omdat hij zijn bedrijf heeft opgeheven. Wij ontleenden de bevoegdheid daartoe aan Uw besluit van 27 April 1939 No. 52, dat verpachting door ons college mogelijk maakte, omdat de toen in rekening gebrachte jaarlijkse pachtsom van 250.bleef beneden het in dat besluit genoemde bedrag van 300.per jaar. Wij zijn evenwel van mening, dat een pachtprijs van 400.per jaar voor dit land zeker gerechtvaardigd is te aehten. Als een der candidaat-pachters voor dit land heeft zich de heer J. H. P. van der Zijden alhier tot ons gewend. Hij is bereid de genoemde pachtprijs van 400.per jaar aan de gemeente te betalen. In het jaar 1954 zal het weiland slechts beweid kunnen worden met klein vee, zoals bijv. schapen en kalveren. De heer van der Zijden heeft zich bereid verklaard bij voort- zetting der verpachting in de daaropvolgende jaren het land te beweiden met rood-bonte koeien, waarvan één of twee van een zachtklinkende bel zul en worden voorzien, hetgeen naar onze mening in deze omgeving een aardig effect zal hebben. Een en ander zal in de voorwaarden der te sluiten pachtovereenkomst worden opgenomen. In verband met het feit, dat ook in de toekomst de gemeente op korte termijn de beschikking over dit weiland moet kunnen verkrijgen, komt het ons gewenst voor de verpachting van jaar tot jaar te doen plaats hebben. Wanneer Uw college zich met het vorenstaande kan verenigen, stellen wij U voor tot vaststelling van bijgevoegd concept-besluit over te gaan. Heemstede, 17 Maart 1954. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. fejM De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 5