48 2e Afd. 3 Juni 1954. SUBSIDIËRING STICHTING CHRISTELIJKE AVOND-MULO TE HAARLEM. Aan de Raad. Door het bestuur van de Stichting Christelijke Avond-Mulo te Haarlem is het verzoek gedaan om zo mogelijk met ingang van de cursus 1953/ 1954, eventueel met ingang van de cursus 1954/1955, een subsidie te mogen ontvangen voor de uit onze gemeente afkomstige leerlingen van die school, in dier voege, dat de gemeente voor haar rekening neemt de voor die leer- lingen gemaakte brutokosten, welke voor de cursus 1953/1954 begroot worden op 120.per leerling, verminderd met het door hen betaalde schoolgold. Hoewel genoemde stichting pas kort geleden in het leven is geroepen, dateert de school zelf reeds van 1942. Zij heeft zich in de loop van haar bestaan een goede naam verworven en voldoet aan alle aan een dergelijke onderwijsinrichting te stellen eisen. Gebleken is, dat zij in een wezenlijke behpefte voorziet. De school telde op 15 September 1953 74 leerlingen, waarvan 2 uit Heemstede afkomstig waren. Door de raad der gemeente Haarlem werd onlangs besloten tot het ver- lenen van subsidie ten behoeve van deze school. Deze subsidiëring beperkt zich uiteraard tot de Haarlemse leerlingen. Het bestuur der stichting heeft zich thans tot de buitengemeenten gewend om ook voor de uit die gemeenten afkomstige leerlingen op dezelfde voet subsidie te mogen ontvangen. Waar ons gebleken is, dat de resultaten van het onderwijs bevredigend zijn te noemen en de financiële opzet van de school gezond is, menen wij dat er alle aanleiding bestaat aan het verzoek der stichting te voldoen en tot het verlenen van subsidie ten behoeve van deze school met ingang van het cursusjaar 1954/1955 over te gaan, waartoe wij U bijgaand concept- besluit ter vaststelling aanbieden. Heemstede, 26 Mei 1954. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 13