97 4e Afd. 26 Augustus 1954. PRESENTIEGELDEN VOOR BIJWONEN RAADSVERGADERINGEN. Aan de Raad, Door Gedeputeerde Staten dezer provincie werd bij besluit van 20 Mei 1952, te rekenen met ingang van 1 Januari 1952, het bedrag der vergoeding voor de leden van de Raad dezer gemeente voor het bijwonen van zijn ver- gaderingen vastgesteld op /10.per lid voor elke bijgewoonde ver- gadering. De vaststelling hiervan geschiedde aan de hand van de normen, welke dat college zich daarvoor had gesteld. Gedeputeerde Staten hebben ons bij circulaire van 19 Mei 1954, Afd. 3A no. 356 bericht, dat zij de normen, welke door hen worden aangehouden bij de beoordeling van het bedrag van genoemde vergoeding hebben her- zien en verhoogd tot de bedragen, welke in de voor U ten Raadhuize ter inzage liggende circulaire zijn vermeld. Wij juichen deze herziening van de normen ten zeerste toe, omdat daar- door gelegenheid bestaat het bedrag der vergoeding voor het bijwonen van de raadsvergadering te verhogen tot 12.50 voor elke bijgewoonde ver- gadering. Een nauwgezette vervulling van het raadslidmaatschap vordert toch, naast een zich voortdurend op de hoogte stellen van gemeentelijke aan- gelegenheden in het algemeen, een goede voorbereiding voor hetgeen in Uw college ter tafel wordt gebracht. Dit eist niet alleen tijd, maar brengt ook kosten met zich voor aanschaffing van lectuur en dergelijke. Een redelijke tegemoetkoming in de kosten, welke uit het raadslidmaat- schap voortvloeien, achten wij alleszins gerechtvaardigd en daarom nodi- gen wij U uit, door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit, Gedepu- teerde Staten te verzoeken het bedrag der vergoeding te rekenen vanaf 1 Juli 1954 te bepalen op 12.50 per lid voor elke bijgewoonde vergade- ring. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, d.d. 18 Augustus 1954; gelet op artikel 64 der Gemeentewet; Gedeputeerde Staten der provincie Noordholland te verzoeken het bedrag der vergoeding voor de leden van de Raad, te rekenen met ingang van 1 Juli 1954, vast te stellen op 12.50 per lid voor elke bijgewoonde vergadering. Heemstede, 18 Augustus 1954. Burgemeester en wethouders van Heemstede, E. J. van Lent, l.b. De secretaris, A. van Wingerde, i.s. BESLUIT: Gedaan fer openbare raadsvergadering van 26 Augustus 1954. petaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 13