91 2e Afd. 26 Augustus 1954. TIJDELIJKE ZIEKTEKOSTENBEGELING 1954. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 27 Augustus 1953 no. 60 werd door U op de daarin genoemde groepen van gemeentepersoneel het K.B. van 8 Juli 1953 Stbl. no. 326, houdende toekenning van een tegemoetkoming over het jaar 1953 in de kosten, verhand houdende met ziekte, aan burgerlijk rijkspersoneel Interimregeling ziektekosten ambtenaren 1953) van toepassing verklaard. De Minister van Binnenlandse Zaken deelde bij brief van 9 Juni j.l. mede, dat het in het voornemen lag een koninklijk besluit uit te lokken tot vaststelling van een soortgelijke regeling voor het jaar 1954. De Mi- nister had geen bezwaar, dat voor het personeel der gemeenten eenzelfde voorziening zou worden getroffen. In Staatsblad no. 289 van dit jaar is het K.B. van 5 Juli 1954 afge- kondigd houdende de „Interimregeling ziektekosten ambtenaren 1954". Ten opzichte van de regeling voor het jaar 1953 vertoont zij op een drietal punten verschil. In de eerste plaats is de jaarlijkse tegemoetkoming ver- hoogd van 60.tot f 66.voor gehuwden en van f 30.tot 33. voor ongehuwden, zulks in verband met de stijging, welke het bedrag van de premie van de vrijwillige ziekenfondverzekering inmiddels heeft ondergaan. Voorts wordt thans aan gehuwde vrouwen, die kostwinner zijn in de zin van de regeling, zonder uitzondering de tegemoetkoming voor gehuwden verleend en kan aan gehuwde vrouwen, die niet kostwinner zijn, de tege- moetkoming voor ongehuwden worden verleend, indien de inkomsten van de betrokkenen een noodzakelijk bestanddeel vormen van de totale inkomsten van het gezin waartoe zij behoren. Tenslotte is thans niet meer de toestand op 1 September van het jaar beslissend of iemand als gehuwde of ongehuwde in de zin der regeling moet worden beschouwd, doch de toestand in elke afzonderlijke maand. Evenals vorige jaren stellen wij U voor de rijksregeling voor 1954 ook nu op het gemeentepersoneel van toepassing te verklaren, waartoe wij U bijgaand ontwerp-besluit ter vaststelling aanbieden. Heemstede, 18 Augustus 1954. Burgemeester en wethouders van Heemstede, E. J. van Lent, l.b. De secretaris, A. van Wingerde, l.s.

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 1