4e Afd. 26 Augustus 1954. 95 VERBETERINGEN PIETER AERTSZLAAN, JAN VAN GOYEN- STRAAT EN ADR. VAN OSTADEPLEIN. Aan de Raad, De toestand van het wegdek van de Pieter Aertszlaan de Jan van Govenstraat en het Adr. van Ostadeplein voldoet niet aan de eisen welke het busverkeer daaraan stelt. Talrijk waren de klachten, die ons m de laatste iaren bereikten van de bewoners van aan die wegen staande huizen betreffende trillingen van de bodem en de waarschijnlijk als gevolg daar- van optredende scheuringen en verzakkingen van de wonmgen. Een gron- dig onderzoek, dat werd ingesteld door de Dienst van Openbare Werkeip heeft uitgewezen, dat deze verzakkingen inderdaad voor een belangrijk deel ziin toe te schrijven aan het zware wegverkeer. Deze wegen zrjn door het ontbreken van een fundering daarop niet berekend. Jaarlijks worden grote bedragen uitgegeven voor onderhoud van het wegdek en voor her- stellingen van in die wegen liggende gas- en waterleidingen. maken Een afdoende maatregel om deze bezwaren op te heffen îs het mak van een gefundeerde bestrating van betonklmkerkeien. Aanvankelijk is overwogen een fundering te maken met een wegdek van asphaltbeton. Zodanig wegdek is ongeveer 1.— per M- goedkoper m aanleg dan een wegdek van betonklinkerkeien. Toch geven wij de voorkeur aan het laatst- vermelde en wel omdat de onderhoudskosten daarvan geringer zijn en bovendien het aspect ervan mooier is. Het verwerken van de thans aan- wezige straatklinkers op een fundering verdient geen aanbeveling, omdat deze steen niet voldoet aan de eisen voor een goed wegdek voor zwaar verkeer. De aanwezige stenen kunnen echter op andere plaatsen m eemeente met weinig verkeer gebruikt worden. De betonklinkerkei is een betrekkelijk nieuw Nederlands product dat reeds gedurende enige jaren zijn bruikbaarheid voor wegbestrating hee bewezen. De kleur is lichtrood. De prijs er van ligt ongeveer 10 lager dan die van gebakken klinkerkeien. Gebruikt zullen worden eerste so - tering betonklinkerkeien. Het ligt in het voornemen tegelykertijd met het aanbrengen van een nieuw wegdek enige wijzigingen m de situatie m jan van Goyenstraat aan te brengen, zoals betere overgangen van de enkele naar de dubbele rijbaan. Plaatselijk zullen de trottoirs versmald en zal de rijbaan aan de oostzijde van de weg verbreed worden. Door dit laatste zal een betere oprit naar de Crayenesterbrug verkregen worden. On het Adr. van Ostadeplein zal het bestaande plantsoen lets verlegd worden, waardoor de inrit van de Pieter de Hooghstraat af belangrijk wordt verbetera. Voorts zullen in de trottoirs nevenriolen moeten worden gelegd, die de huis- en kolkaansluitingen kunnen opvangen, zodat deze niet meer onder de fundering van de weg komen te liggen. De gas- en waterleidingen zullen eveneens naar het trottoir verlegd moeten worden. Een en ander is aangegeven op een situatietekenmg, welke voor U ten Raadhuize ter inzage ligt. Volgens opgemaakte begroting zal dit werk, met inbegnp van de kosten van Openbare Werken en van toezicht op de uitvoering, een bedrag van 1124.373.vorderen. Hierin is een bedrag van 36.479. aan arbeids- loon begrepen. De waarde van de uitkomende steen wordt begroot op f 16 373Voor het verleggen van de gas- en waterleidingen wordt een bedrag van /22.000,— geraamd, zodat voor het gehele werk een bedrag van f 130.000.nodig zal zijn. De afschrijvingstijd van dit werk behoort, overeenkomstig de door Gedeputeerde Staten dezer provincie gegeven richtliinen vastgesteld te worden op 25 jaar. In de overtuiging dat Uw college van oordeel is, dat de verbetermg van

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 9