131 2 December 1954. De indeling westelijk van de Glipperweg bevat langs deze weg en het plein een vijftal blokken, gegroepeerd om een groenelement. Deze elemen- ten kunnen worden gebruikt voor kinderspeelplaats, praathoekje voor ouden van dagen dan wel alleen als groenvulling. De rand langs de mooie bospartijen is gedacht in strokenbouw, een goede manier om de sfeer van het bos zo diep mogelijk in dit plan te betrekken. Dit gedeelte bevat 225 woningen, een tweetfel scholen, winkeis langs het plein en ongeveer 17 garages. De bebouwingsvoorschriften bieden de gelegenheid, al naar behoefte, kleinere of grotere woningen te bouwen. Het gedeelte aan de oostzijde van de Glipperweg omvat 200 wonin- gen. Ook hier is door een eigen, Ios gevormd, groenelement een stede- bouwkundig accent gebracht, waarbij grotere woningen prettig gegroe- peerd liggen. Een tweetal openbare gebouwen (school en kerk) en onge- veer 20 garages zijn in het plan ondergebracht. Vanzelfsprekend zal een passende groenstoffering het geheel zodanig moeten beheersen, dat het goed is er te wonen. De capaciteit van het geheel bedraagt dus rond 425 woningen, plaats biedend aan globaal 1700 inwoners. Voegt men hierbij het aantal van de bestaande kern, dan biedt dit gedeelte van de Glip voorshands plaats aan circa 2000 inwoners. Om tot de in het streekplan gerekende 3500 inwoners te komen kan het dorp zich aan de zuidzijde tussen Glipperweg en de nieuwe afbuiging daarvan evenwel nog verder ontwikkelen. Behoort bij raadsbesluit van 2 December 1954. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 20