137 2e Afd. 2 December 1954. VASTSTELLING VERGOEDING OVER 1953 VAKONDERWIJS. De Raad der gemeente Heemstede gezien de verzoeken van de besturen van de hierna genoemde bijzondere scholen voor gewoon- en uitgebreid lager onderwijs om de vergoeding van de beloning voor aan die scholen verbonden vakonderwijzers, als bedoeld in het derde lid van artikel lOlbis der Lager-onderwijswet 1920, over het jaar 1953; overwegende, dat in dat jaar aan de overeenkomstige openbare scholen in deze gemeente vakonderwijzers waren verbonden dat het getal wekelijkse lesuren gedurende hetwelk aan de overeen- komstige openbare scholen vakonderwijs zou worden gegeven voor het jaar 1953, krachtens zijn besluit van 19 Februari 1953, no. 12 bedraagt V2 voor het gewoon lager onderwijs en 3% voor het uitgebreid lager onder- wijs; dat in het getal voor het gewoon lager onderwijs geen verandermg îs gekomen; dat met ingang van 1 September 1953 het aantal klokuren vakonder- v/ijs aan de openbare school voor uitgebreid lager onderwijs is uitgebreid tot 39% per week, zodat vanaf die datum het getal, bedoeld in artikel lûlhis, tweede lid van genoemde wet, 4,42 bedraagt; dat het aantal wettelijk verplichte onderwijzers aan de desbetreffende bijzondere scholen moet worden gesteld op de in ommestaande kolom 2 vermelde getallen; dat het totaalbedrag van de beloningen, waarop de vakonderwijzers aan die scholen volgens de gemeentelijke salarisregeling aanspraak zouden hebben gemaakt, indien zij in dienst van de gemeente waren geweest, berekend naar de maatstaf van het derde lid van artikel lOlbis der Lager- onderwijswet 1920, is weergegeven in de ommestaande kolom 5; BESLUIT: de gemeentelijke vergoeding, hierboven bedoeld, over het jaar 1953, vast te stellen als volgt:

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 33