141 a-d 2e Afd. 2 December 1954. REGELEN ARTIKEL 122 GEMEENTEWET REKENING-COURANTVERHOLDINGEN Aan de Raad, Bij Uw besluit van 27 Juni 1929 no. 39 zijn wij gemachtigd met de in deze gemeenten gevestigde woningbouwverenigingen rekening-courant- overeenkomsten aan te gaan op de grondslag van de in dat besluit opge- nomen bepalingen. Op grond hiervan worden de övertollige kasgelden van de veremgingen gestort bij het bedrijf voor Openbare Werken, door welk bedrijf hiervan een afzonderlijke rekening-courant wordt bijgehouden. Betalingen der verenigingen aan de gemeente worden in rekening- courant vereffend via genoemd bedrijf. Uit een oogpunt van efficiency verdient het echter de voorkeur het kasbeheer te centraliseren bij de ambtenaar die hiervoor ook, ingevolge de bepalingen van de gemeentewet in de eerste plaats in aanmerking komt, n.l. de gemeente-ontvanger. Een bezwaar om deze meer gewenste werkwijze te volgen werd tot voor kort gevormd door het gebruik van kasboeken volgens een model voor- geschreven bij de boekhoudvoorschriften 1924, welk model het verwerken van meerdere rekening-courantverhoudingen in de weg stond. Nu echter het gebruik van andere administratiemethoden mogelijk is geworden door invoering van de boekhoudvoorschriften gemeente-ontvan- gers 1951, achten wij de tijd gekomen deze rekeningen-courant door de gemeente-ontvanger te doen voeren. Daartoe is een wijziging van Uw bovenaangehaald besluit nodig. Bij Uw besluit van 26 Juli 1951 no. 52 werd de „Heemsteedse stichting voor financiële hulp aan studerenden" in het leven geroepen en werden de statuten voor deze stichting vastgesteld. Ter voorziening in de be- hoefte aan kasgeld verstrekt de gemeente-ontvanger op bevelschrift voor- schotten aan de penningmeester van de stichting. Deze voorschotten wor- den op hoofdstuk XII van de kapitaaldienst der gemeente-begroting ver- antwoord. Ter vereenvoudiging van de administratie en mede uit een oogpunt van contrôle komt het gewenst voor deze inkomsten en uitgaven niet langer in de gemeente-rekening te verantwoorden, maar hiervoor een rekening- courantverhouding te scheppen tussen de gemeente-ontvanger en de stich- ting. De hiervoor in de gemeente-begroting opgenomen posten kunnen dan vervallen. In verband hiermede is het nodig de statuten van de stichting te wijzi- gen door invoeging van een nieuw artikel 4a, zoals is aangegeven in bijgevoegd ontwerp-besluit. Om gelijke redenen als wij hierboven uiteenzetten achten wij het gewenst een rekening-courantverhouding in het leven te roepen tussen de ge- meente-ontvanger en de secretarie-afdeling Sociale Zaken. In verband hiermede is een wijziging nodig van Uw besluit van 23 Mei 1950 no. 35, tot vaststelling van regelen voor de ontvangsten en uitgaven betrekking hebbende op de zorg voor sociale aangelegenheden in deze gemeente, zoals is aangegeven in bijgaand ontwerp-besluit. Omdat de gemeente-ontvanger ingevolge het bepaalde bij artikel 121, 2elid der gemeentewet uitsluitend op bevelschrift betalingen mag verrichten, is een besluit van Uw raad nodig waarbij de gemeente-ontvanger tot het doen van betalingen tegen kwitantie, wordt gemachtigd. Ingevolge artikel 122 van

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 43