142 2e Afd. December 1954. CREDIET VOOR DE WONINGCOMPLEXEN BALISTRAAT/ SUMATRASTRAAT EN KADIJK/TALMASTRAAT. Aan de Raad. Het bestuur van de woningbouwvereniging ,,de Haemstede" heeft de aandacht van ons college gevestigd op het onderhoud van de complexen Balistraat/Sumatrastraat (complex II) en Kadijk/Talmastraat (complex III). Bij een terzake ingesteld onderzoek is haar gebleken, dat de keuken- aanrechten en gootstenen dringend behoren te worden vernieuwd. Tevens is het noodzakelijk, dat de plafonds worden gewit en al het houtwerk wordt vernieuwd en geschilderd. Voorts acht het bestuur het gewenst het afscheidingsschot in de keuken-kamer van de woningen behorende tot complex^III te verwijderen. Hierdoor zal de lichtinval in het keukengedeelte, hetwelk nu wordt verkregen door het raam van de keukendeur, aanmerkelijk worden ver- beterd, terwijl hierdoor tevens meer ruimte wordt gewonnen. Deze voorzieningen zullen voor de bewoners een belangrijke verbetering vormeli. Met het bestuur van ,,de Haemstede" zien ook wij deze voorzieningen als een grote verbetering, zodat wij het gewenst achten dat hiertoe spoedig wordt overgegaan. De kosten voor 81 percelen worden volgens de ter inzage liggende begroting door het bestuur geraamd op 31.500.waarvoor een crediet wordt. gevraagd. Het onderhoudsfonds van de complexen wijst een negatief saldo aan, terwijl ook door opschorting van de annuïteiten van de destijds verleende bouwcredieten niet voldoende middelen vrijkomen om de werken te finan- cieren. Wij stellen U daarom voor hiervoor een crediet beschikbaar te stellen. Overeenkomstig het rentegamma op de kapitaalmarkt zal de rente voor complex H, aflossingstijdvak 15 jaar, 3% en voor complex III, aflos- singstijdvak 23 jaar 3 bedragen. Rente en afschrijving hiervan zullen op annuïteitsbasis ten laste van de exploitatie worden gebracht gedurende de nog resterende looptijd van de oorspronkelijke bouwkosten. Het ligt niet in het voornemen om ten aanzien van de stijging van de exploitatielasten, welke uit de credietverlening voortvloeit, een huurver- hoging toe te passen. Het gaat hier in feite om uitvoering van achterstallig onderhoud, voor de uitvoering waarvan in het onderhoudsfonds geen middelen aanwezig zijn. Wij stellen U op grond van het vorenstaande voor tot vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit over te gaan. Heemstede, 18 November 1954. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 49