le Afd. 2 December 1954. 1 43 AANSCHAFFING VAN EEN MAGNETOPHON. Aan de Raad. Zoals U bekend is worden van Uwe vergaderingen notulen gemaakt aan de hand van ter vergadering door de daarvoor aangewezen notulist ge- maakte niet-stenografische aantekeningen. Hoewel wij de indruk hebben, dat de notulen in het algemeen naar behoren het gesprokene weergeven, bevredigt de bestaande gang van zak^n toch niet. De plaats, welke in de raadszaal voor de notulist beschikbaar is, is niet zodanig, dat alle sprekers duidelijk gevolgd kunnen worden. Dat zal de redactie van de notulen beïnvloeden. Voorts maakt het voor het houden van aantekeningen een groot verschil uit, of vlug dan wel langzaam ge- sproken wordt. In het eerste geval kan vanzelfsprekend minder genoteerd worden dan in het laatste geval, hetgeen eveneens zijn weerslag in de notulen zal vinden, omdat de opnamemogelijk^heid nu eenmaal begrensd is. Daar komt nog bij, dat het maken van aantekeningen om te komen tot zo goed mogelijke notulen een vrij vermoeiend werk is, vooral naar mate de vergaderingen langer duren. Wij menen dat het gebruik van een dicteerapparaat op band in belang- rijke mate de bezwaren kan opvangen. Het gesprokene wordt via de microfoon volledig opgevangen en vastgelegd en aan de hand daarvan kunnen de notulen, die niet woordelijk behoeven te zijn, worden opge- maakt. Het bezit van een magnetophon als hier bedoeld kan voorts van belang zijn voor het maken van verslag van belangrijke besprekingen, terwijl het apparaat ook als dicteermachine te gebruiken is. Apparaat met toe- behoren vergt een uitgave van rond 1400. De tijdens Uw laatste vergadering genomen proef heeft uitstekend vol- daan. Wij stellen U daarom voor ons, door het beschikbaar stellen van een crediet, in de gelegenheid te stellen tot de aanschaffing over te gaan. Een ontwerp-besluit daarvoor wordt U hierbij ter vaststelling aangeboden. Een offerte met folder ligt voor U ter inzage. Heemstede, 18 November 1954. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders BESLUIT: ten behoeve van de aanschaffing van een magnetophon met toebehoren een erediet beschikbaar te stellen groot 1400.ten laste van de gewone dienst voor 1954. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 2 December 1954. De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 51