2e Afd. 2 December 1954. 146 BOUW VAN 16 WONINGEN AAN DE I.AAX VAN INSULINDE. Aan de Raad. Overeenkomstig de reeds aan U gedane mededelingen stellen wij U voor over te gaan tot de bouw van 16 woningen aan de Laan van Insulinde. Het plan hiervoor is ontworpen door architect J. B. Wesselingh te Heemstede. Het terrein voor deze bouw ligt aan de Laan van Insulinde, tussen Achterweg en Molenwerfslaan. Bij Uw besluit van 26 Juni 1952 no. 59 en van 27 Augustus 1953 no. 62 werd tet aankoop van de grond met opstal besloten. Het complex zal bestaan uit 16 woningen, verdeeld over 3 blokken, t.w. 2 blokken van elk 5 eengezinswoningen met 6,25 m gevelbreedte en een bouwkosten-inhoud van 249 m:i en 1 blok van 6 eengezinswoningen met 6 m gevelbreedte en een bouwkosten-inhoud van 239 m3. De woningen zijn overigens van hetzelfde type. Zij bevatten woonkamer, keuken met aangrenzende werkkast, gang, toilet, 3 slaapkamers met 5 slaapplaatsen en een badcel. Bij elke woning behoort tevens een schuurtje, geschikt voor fietsen- berging, welke in rijen, in de hoeken van het terrein zijn geplaatst. De bouw is ontworpen rond een aan te leggen openbaar plantsoen. Hiervoor is benodigd 922 m2 grond, waarvoor door de gemeente aan het grondbedrijf 10.10 per m2, totaal f 9312.dient te worden vergoed. Met de aanleg van het plantsoen is een bedrag gemoeid van 2766. Wij stellen U voor ten behoeve van dit plantsoen een crediet beschik- baar te stellen van totaal 12.078. Aan het grondbedrijf zal, nadat dit bouwplan in zijn geheel is uitge- voerd, de restantboekwaarde behoren te worden vergoed. De stichtingskosten worden geraamd als volgt: grondkosten (incl. renteverlies)19.222. bouwkosten ,,182.041. In de stichtingskosten is begrepen een bedrag van rond 4411.wegens architectenhonorarium. Voor het oude plan van 19 woningen en de daarin aangebrachte wijzigingen is echter nog rond 2400.— verschuldigd. Het komt ons billijk voor deze kosten niet ten laste van het complex van 16 wcningen te brengen, doch hiervoor een afzonderlijk crediet beschikbaar te stellen. Bij het besluit tot aankoop van de grond van de N.V. Kwekerij Insu- linde is de voorwaarde gesteld, dat de huidige bewoner de nog op dit perceel staande woning gedurende zijn leven mag blijven bewonen. In verband hiermede zullen 4 woningen aanvankelijk niet kunnen worden gebouwd. Voor de 16 woningen is de huur, gebaseerd op toepassing van de woningwetfinanciering, berekend op gemiddeld 8.35 per week per woning. Tevens zal voor aanleg en onderhoud van de keukengeyser met aangesloten douche-installatie een vergoeding verschuldigd zijn van 0.75 per week per woning. Een specificatie van de stichtingskosten alsmede een berekening van de huur voor iedere woning blijkt uit een nadere toelichting.

Raadsnotulen Heemstede | 1954 | | pagina 57