4e Afd. 6 Januari 1955. De Raad der gemeente Heemstede; gelezen een voorstel van burgemeester en wethouders; BESLUIT: gemeenschappelijk met de raden der gemeenten Bennebroek, Bloemen- daal, Haarlem en Zandvoort te treffen de volgende regelmg. Gemeenschappelijke regeling ter behartiging van de zorg voor de geestelijke volksgezondheid in het district Haarlem en omliggende gemeenten. Hoofdstuk I. ALGEMENE BEPALINGEN. Artikel 1. Deze gemeenschappelijke regeling wordt aangegaan ter behartiging van de zorg voor de geestelijke volksgezondheid m het grondgebied der aangesloten gemeenten. Artikel 2. Deze regeling verstaat onder: A. De zorg voor de geestelijke volksgezondheid: 1. de psychiatrische voor- en nazorg en 2. de sociaal-paedagogische nazorg, met uitzondering van de opnch- ting en instandhouding van werkinrichtmgen. B. De psychiatrische voor- en nazorg: 1. de beoordeling van de noodzakelijkheid van opneming van geestes- zieken in een krankzinnigengesticht of aangewezen mrichtmg, a s bedoeld onder 2e van artikel 7 van de Wet van 27 Apnl 188 (Stbl. nr 96) tot regeling van het Staatstoezicht op krankzmm- gen, wier opneming is gevraagd voor rekening van een toege- treden gemeente; 2. de plaatsing van geesteszieken in andere inrichtingen of in een gezin 3. het zonodig bezoeken van geesteszieken die in verschillende m- richtingen voor rekening van een toegetreden gemeente woiden verpleegd; 4 het regelmatig bezoeken van geesteszieken, die doör of met mede- werking van een toegetreden gemeente in eigen gezm worden verpleegd of in een gezin in de gemeente zijn ondergebracht 5. het zo nodig regelmatig controleren van patiënten na ontslag uit verpleging wegens^geestesziekte; 6 het houden van toezicht op de scholen voor buitengewoon lager onderwijs en het geven ven advies betreffende nazorg voor leer- lingen van het buitengewoon lager onderwijs; 7. het uitbrengen van advies aan schoolartsen omtrent kinderen met geestelijke afwijkingen; 8. het adviseren aan officiële instanties betreffende geesteszieken;

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 14