6 Januari 1955. 4 9. het voorlichten van contrôle-artsen omtrent leden van het ge- meentepersoneel wier klachten op psychiatrisch gebied liggen; 10. het voeren van een zodanige administratie, dat de verspreiding en de aard der patiënten in en buiten gestichten nauwkeurig bekend zijn; 11. het adviseren omtrent de noodzakelijkheid van in bewaring stellen van krankzinnigen 12. het zoveel mogelijk samenwerken met verenigingen en instellingen, welke zich op hetzelfde of aangrenzend gebied bewegen. C. De sociaal-paedagogische nazorg: 1. het opsporen van zwakzinnigen in huis en op de scholen voor gewoon lager onderwijs; 2. het verwijzen van zwakzinnigen naar scholen voor buitengewoon lager onderwijs en het controleren of deze adviezen worden op- gevolgd; 3. het geven van opvoedkundige adviezen aan de ouders; 4. het controleren van zwakzinnigen op de scholen voor buitenge- woon lager onderwijs; 5. het contact houden met en het verstrekken van gegevens aan de Kinderrechter en de Voogdijraad; 6. het plaatsen van zwakzinnigen in pleeggezinnen, tehuizen, gestich- ten en jeugdkampen; 7. het controleren van de in deze instellingen geplaatste zwakzinni- gen; 8. het geven van beroepskeuze-adviezen voor en het verlenen van arbeidsbemiddeling aan zwakzinnigen die téwerk gesteld kunnen worden; 9. het instellen van ambachtsonderwijs voor debielen, die daarvoor geschikt zijn; 10. het controleren van lonen en arbeidsvoorwaarden van in loondienst werkende zwakzinnigen; 11. het te hunnen behoeve bemiddelend optreden in huis en werk- plaats; 12'. het bevorderen van avondontspanning voor debielen en van avond- verzorging voor imbecielen 13. het adviseren van militaire keuringsraden, politie, justitie en reclasseringsverenigingen omtrent zwakzinnigen 14. het uitvoeren van alle sociale maatregelen, welke verder ten be- hoeve van zwakzinnigen kunnen worden verricht. D. De Commissie: De Commissie van Advies, bedoeld in artikel 8. E. De Kaden: de Raden der deelnemende gemeenten. F. De Colleges van Burgemeester en Wethouders: de Colleges van Burgemeester en Wethouders der deelnemende ge- meenten.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 15