13 4e Afd. 27 Januari 1955. SCHADEVERGOEDINGSVERORDENING. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 19 Januari 1955 met het advies van de commissie voor Openbare Werken; BESLUIT: Vast te stellen de navolgende verordening „Verordening, houdende algemene regelen ter bescherming van de belangen van eigenaren en andere zakelijke gerechtig- den tegen schade als gevolg van de vaststelling van steder bouvvkundige maatregelen, n.l. rooilijnen, bouwverboden, uitbreidingsplannen en voorschriften als bedoeld in artikel 43 der Woningvvet." ALGEMENE BEPALINGEN. Artikel 1. Voor de toepassing van deze verordening wordt verstaan onder: Stedebouwkundige maatregel: een rooilijn, een bouwverbod, een uit- breidingsplan of voorschriften als bedoeld in artikel 43 der Woningwet. Rooilijn: een overeenkomstig artikel 11 der Woningwet goedgekeurde rooilijn. Bouwverbod: een overeenkomstig artikei 35 der Woningwet goedgekeurd bouwverbod. Uitbreidingsplan: een overeenkomstig artikel 37 der Woningwet goed- gekeurd uitbreidingsplan met eventueel daarbij behorende bebouwings- voorschriften. Voorschriften als bedoeld in artikel 43 der Woningwet: overeenkomstig de Woningwet goedgekeurde voorschriften met betrekking tot de aard der bebouwing of het gebruik van gronden, in de bebouwde kom gelegen, als bedoeld in artikel 43 der Woningwet. Belanghebbende: hij, die ten tijde, waarop met de openbare voorberei- ding van een stedebouwkundige maatregel een aanvang wordt gemaakt, enig zakelijk recht heeft op onroerend goed, welk recht ten gevolge van dic maatregel wordt beperkt, alsmede zijn rechtsopvolgers onder algemene titel, met dien verstande, dat een hypotheekhouder nimmer als belang- hebbende wordt aangemerkt. Artikel 2. De verordening geldt met betrekking tot die stedebouwkundige maat- regeien, waarop de raad haar toepasselijk heeft verklaard. INDIENING EN BEHANDELING VAN HET VER2JOEK OM SCHADEVERGOEDING. Artikel 3. 1. Indien een belanghebbende van oordeel is, dat hij als gevolg van een van kracht zijnde stedebouwkundige maatregel, waarop deze ver- ordening toepasselijk is verklaard, met betrekking tot een onroerend goed, waarop hij een zakelijk recht heeft, onevenredige schade lijdt, kan hij zich tot de gemeenteraad wenden met een gemotiveerd verzoek die schade en een daarvoor toe te kennen redelijke schadevergoedins: vast te stellen.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 9