ting van het korps te komen tot een volledige vergoeding van de kosten. Wanneer de bijdrage van het Rijk in de politiekosten gebaseerd wordt op de thans nog geldende normen, welke na 1952 niet meer zijn herzien en daardoor o.m. nog niet aangepast aan de salarisverbeteringen der afgelopen jaren, dan blijkt het ten laste der gemeente blijvende deel dier kosten van 35.467,31 in het vorige jaar tot ruim 53.000,— in het komende jaar gestegen te zijn. Deze vermeerdering vindt vrijwel uitsluitend haar oorzaak in de door de salarisverhogingen gestegen personeelskosten. Wanneer verder in aan- merking wordt genomen dat op volgno. 96 der begroting thans voor salarissen 183.500,wordt geraamd,en blijkens de rekening over 1952 op deze post /151.505,06 werd uitgegeven, terwijl over deze periode de bijdrage van het Rijk in de politiekosten practisch geen verandermg heeft ondergaan, dan lijkt het ons zeker gerechtvaardigd voor het komen- de jaar als te verwachten verhoging dezer b.„drage onder volgno. 27 een bedrag van 30.000,— te ramen. Zoals U hierna bij de kapitaalsinvesteringen zal blijken, wordt gerekend op vervanging van de politieauto door een nieuwe, zulks op grond van het voor U ter inzage gelegde expertiserapport. Voor dit doel zal U een afzonderlijk ontwerp-besluit ter vaststelling worden aangeboden. Woningbouw. In de ioop van het jaar zal voor bewoning gereed komen het complex van 36 etagewoningen en 12 ééngezinswoningen nabij het Oude Slot. Tot de bouw van 21 ééngezinswoningen op een terrein ten Zuiden van de Bankastraat en van 16 ééngezinswoningen aan de Laan van Insulinde werd inmiddels door Uw college besloten. Bij de N.V. Bouwkas Nederlandse Gemeenten bestaan plannen voor de bouw van 5 woningen aan de Palestrinalaan en 12 woningen aan de Troelstrastraat. De daarvoor benodigde grond werd reeds aan de Bouw- kas verkocht. Voorts bestaan bij de Bouwkas plannen om in deze gemeente meerdere woningen te bouwen. Zoals U bekend is werd aan onze gemeente echter vcor de jaren 1954, 1955 en 1956 slechts bouwvolume voor 101 woningen toegekend. In verband daarmede, en op grond van het feit dat de beschikbare grond welke voor bebouwing in aanmerking komt beperkt is, menen wij dat de rest van het nog beschikbaar bhjvende bouwvolume voor het overgrote deel voor bouw door de gemeente gereserveerd zal dienen te blijven. Nu het uitbreidingsplan in onderdelen voor de omgeving van de Glipper- weg inmiddels is vastgesteld, zal, zodra hierop de goedkeuring van Ge- deputeerde Staten is verkregen, ook daar tot de bouw van woningen worden overgegaan. Aanvulling van het aan de gemeente toegekende bouwvolume zal daarvoor echter een noodzakelijke voorwaarde vormen, wil deze bouw althans van enige omvang kunnen zijn. Uiteraard zullen daartoe de nodige stappen worden gedaan. Ook in dit jaar zal worden voortgegaan met het onbewoonbaar ver- klaren van daarvoor in aanmerking komende woningen. Voor de aan de bewoners van deze woningen beschikbaar te stellen vervangende woon- ruimte kan de nodige aanvulling van het beschikbare bouwcontingent worden verkregen. Deze aanvulling zal mede worden gevraagd voor wo- ningen, welke door de bewoners zijn ontruimd en, hoewel niet formeel onbewoonbaar verklaard, wegens de staat waarin zij zich bevinden niet meer voor bewoning in aanmerking komen.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 3