4. reparatie van de watertoren. Met het aanvankelijk voor dit doel in de begroting 1954 van het Duinwaterbedrijf geraamde bedrag van 14.000,zal niet kunnen worden volstaan. Bovengenoemde posten worden voor memorie geraamd. Nog kan worden opgemerkt, dat eerlang zal moeten worden overgegaan tot reparatie van gashouder II. In de begroting van het bedrijf voor Openbare Werken komen memorie- posten voor met betrekking tot: I. De verbouw en de uitbreiding van het gebouw voor Openbare Werken. II. De aanleg van een nieuwe telefooninstallatie. III. De aanschaffing van een boekhoudmachine. Voorts zijn in de gemeentebegroting memorieposten ingesteld voor: A. mechanisatie van het bevolkingsregister; B. aanschaffing van een nieuwe politie-auto; C. aanleg van nieuwe zwemvijvers; D. aanleg van sportterreinen (complex van Schagen) E. bouw van een woning nabij de gemeentelijke kweekkas in Groenedaal; F. bouw van een gymnastieklokaal; G. uitbreiding der Bronsteeschool; H. bouw van twee kleuterscholen; I. bouw van een bijzondere protestantse U.L.O.-school. Ten aanzien van deze posten kan worden opgemerkt dat verschillende daarvan ook reeds vermelding vonden in de begroting voor het jaar 1954. Anderzijds is het geenszins zeker dat alle genoemde projecten in het lopende jaar ter hand zullen kunnen worden genomen. Het in de post onvoorziene uitgaven begrepen bedrag van 44.000, biedt echter voldoende speelruimte om de rente en afschrijving van de kosten van kapitaalswerken, met welker uitvoering in dit begrotingsjaar naar alle waarschijnlijkheid een begin zal kunnen worden gemaakt, te dekken. Voorts kunnen wij U nog mededelen, dat de navolgende projecten, welke nog geen vermelding vonden in de begroting, niettemin onze voortdurende aandacht hebben a. uitbreiding van het Raadhuis b. mechanische verwerking van het huisvuil; c. verbetering van de Zandvoortselaan; d. restauratiewerkzaamheden aan het ,,Oude Slot". In het bijzonder heeft het steeds toenemend verkeer langs de Zand- voortselaan het dringend noodzakelijk gemaakt tot een behoorlijke ver- breding van deze laan over te gaan. Het zal echter enige tijd vergen alvorens de voor deze verbreding nodige grond in het bezit der gemeente zal zijn gekomen. Tenslotte mogen wij nog Uw aandacht vragen voor een tweetal punten van meer algemene aard.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 6