2e Afd. 31 Maart 1955. 28, 29, 30 JAAKWEDDEREGELING AMBXENAREN. Wijziging Ambtenaren- en Werkliedenreglement. Aan de Raad. De jaarwedderegeling voor de ambtenaren vastgesteld bij Uw besluit van 28 J uni 1951 no. 45, is door de verschillende wijzigingen, welke er sinds haar inwerkingtreding in werden aangebracht minder overzichtelijk geworden. Nu zij opnieuw op enkele punten wijziging dient te ondergaan, meenden wij daarom deze gelegenheid te moeten aangrijpen haar opnieuw door Uw college te doen vaststellen. Ten opzichte van de thans geldende verordening, zoals deze luidt na de daarin laatstelijk bij Uw besluit van 29 Juli 1954 no. 79 aangebrachte wijzigingen vertoont het hierbijgaande ontwerp de volgende verschillen. In artikel 2 is onder salarisklasse I opgenomen de funetie ,,hulpassis- tente bij de gemeentelijke openbare leeszaal en bibliotheek." De gestadige uitbreiding der werkzaamheden aan deze instelling heeft het aannemen van een dergelijke kracht noodzakelijk gemaakt. De salaris- grenzen van klasse I stemmen ongeveer overeen met de voor deze functie door de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen goedgekeurde salarisschaal. In deze klasse is voorts niet meer opgenomen de functie schrijver-typist, terwijl het maximum werd opgevoerd tot het bedrag dat voor het rijks- personeel als zodanig geldt. In salarisklasse II is de functie ,,kantoorbediende" vervangen door die van ,,schrijver", hetgeen in overeenstemming is met de algemeen gang- bare titulatuur. Het aantal periodieke verhogingen van salarisklasse VI is tot vier teruggebraeht op grond van de overweging, dat de daarin vermelde functie een stage-rang betreft voor hen die een middelbare technische opleiding hebben genoten en na gedurende enkele jaren practische ervaring te hebben opgedaan, bevorderd kunnen worden tot technisch ambtenaar. Uit dit oogpunt is ook het minimum van klasse IX verlaagd ten einde een betere aansluiting te verkrijgen met het maximum van klasse VI. In verband met de mogelijkheid om, overeenkomstig de van rijkswege vastgestelde normen, het maximum voor de technische ambtenaar A enigermate te verhogen is voor deze functie een afzonderlijke salaris- klasse gecreëerd. Voorts hebben de schaalbedragen van de klassen XIV en hoger een ver- hoging ondergaan als gevolg van de daartoe door de circulaire van de Minister van Binnenlandse Zaken d.d. 1 November 1954 inzake de her- ziening van de bezoldigingsnormen voor een aantal gemeentelijke functies per 1 Januari 1954 geschapen mogelijkheid. Uit deze circulaire blijkt dat de daarin beoogde herziening zich beperkt tot enkele ambtenarenrangen. Uit een na het verschijnen der circulaire in de pers verschenen bericht is ons echter gebleken, dat toen reeds voorstellen aanhanging waren om te komen tot een salarisverbetering van de ambtenaren in overheidsdienst, in het bijzonder van de laagst bezoldigden en van de middengroepen. Te dezer zake mochten wij nog geen nadere mededelingen van de Minister ontvangen, zodat deze groepen helaas nog niet in de herziening konden worden betrokken. De circulaire ligt voor U bij de stukken ter inzage. Uit de daarbij behorende bijlage zal U blijken, dat, in verband met de maximum-wedde voor de gemeentesecretaris van f 11.580.welk bedrag door Gedepu- teerde Staten dezer provincie in de door dit college ontworpen bezoldi- gingsregeling voor genoemde functionaris is aangehouden, het maximum- salaris voor de hoogste secretarierang voor onze gemeente bepaald kan

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 11