29 31 Maart 1955. waargenomen ambt worden verhoogd met zoveel periodieke veihogingen, als noodzakelijk zijn om de vervanger een toe- iage te doen genieten, die tenminste gelijk staat met het bedrag van twee periodieke verhogingen aan de eigen rang- verbonden. 2. Indien bujten het geval van straf aan een ambtenaar de waarneming van een lager bezoldigde betrekking wordt op- gedragen, blijft hij in het genot van zijn gewone bezoldiging 3. De regeling, vervat in het eerste lid, is niet van toepassing brj vervanging van een hoofd van dienst. Bij een zodanige vervanging zal voor elk geval de vergoeding door de raad worden bepaald. Artikel 25b. Indien de aanwijzing in art. 25a bedoeld slechts een gedeeltelijke veivanging omvat, wordt het bedrag der vergoeding door bur- gemeester en wethouders vastgesteld. Na artikel 42 wordt ingevoegd Artikel 42a. 1. Geniet de ambtenaar krachtens wettelijk voorgeschreven of onverplicht door de gemeente gesloten verzekering een gel- delijke uitkering ter zake van een ongeval, hem in verband met de uitoefening van zijn ambt in dienst der gemeente overkomen, dan zal op zijn bezoldiging deswege inhouding plaats vinden, echter ten hoogste tot het bedrag van de uit- kenng. 2. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd in bijzondere g-e- vallen van deze regel af te wijken. Na artikel 51 worden de volgende artikelen ingevoegd. Artikel 51a. 1. De ambtenaar heeft recht op zijn bezoldiging tot de dag van mgang van het ontslag uit zijn ambt of tot en met de dag van overlijden. Is de bezoldiging reeds tot een latere dag uit- betaald, dan wordt het meerdere verrekend met de som in de volgende leden bedoeld. 2. Overhjdt een ambtenaar, die geen weduwe of kinderen jon- ger dan 18 jaren, achterlaat en niet is kostwinner voo'r ziin ouders of voor zijn broers of zusters, jonger dan 18 jaren, dan wordt aan de rechthebbende een uitkering gegeven gelijk aan de wedde van de overleden ambtenaar over een tiidvak van 14 dagen. 3. Overlijdt een ambtenaar, die een weduwe of kinderen jonger dan 18 jaren achterlaat, of kostwinner is voor zijn ouders o voor zÖn broers of zusters, jonger dan 18 jaren dan wordt aan deze een uitkering gegeven, tot een bedrag gëlijk aan de wedde over de helft van het aantal volle weken, dat de ambtenaar laatstelijk in onafgebroken dienst der gemeente îs geweest, met een minimum van 4 weken en een maximum van 3 maanden. 5. Burgémeester en wethouders beoordelen of een ambtenaar kan worden beschouwd als kostwinner bedoeld onder 2 3 en 4.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 24