46 2e Afd. 31 Maart 1955. ONDERHANDSE AANBESXEDING BOUW VAN 21 WONINGEN TEN ZUIDEN VAN DE BANKASTRAAT. Aan de Raad. Bij Uw besluit van 28 October 1954 no. 113 werd besloten over te gaan tot de bouw van 21 eengezinswoningen, n.l. 19 woningwetwoningen en 2 premiewoningen, op een ten Zuiden van de Bankastraat gelegen terrein en werden de voor deze bouw benodigde credieten te onzer beschikking gesteld. Op 22 Deceniber van het vorige jaar werd de bouw van deze woningen in het openbaar aanbesteed, waarbij bleek, dat het laagste bedrag waar- voor was ingeschreven 294.000.— bedroeg, welk bedrag aanzienlijk uit- ging boven hetgeen hiervoor begroot was. Nadien is terzake bij herhaling overleg gepleegd met de directie van de Wederopbouw en Volkshuisvesting in Noordholland. Daarbij bleek dat voor de 19 woningwetwoningen de aanneemsom volgens de door het Ministerie vastgestelde ,,curveprijzen" niet meer zou mogen bedragen dan 222.170.terwijl de inschrijfsom voor deze woningen berekend was op /258.000.Bouw der woningen voor een bedrag gelijk aan ge- noemde ,,curveprijs" zou een zodanige verarming in de uitvoering der woningen met zich mede moeten brengen, dat deze constructief en uit een oogpunt van woongerief naar ons oordeel niet verantwoord was te achten. Wij hebben daarop nader overwogen op welke wijze de bouw van dit complex alsnog te verwezenlijken zou zijn en meenden daartoe de op- lossing te moeten zoeken in een onderhandse aanbesteding van het com- plex, volgens een gewijzigd bestek in combinatie met dat der 16 woningen aan de Laan van Insulinde, tot welks bouw Uw college besloot over te gaan bij besluit van 2 December 1954 no. 146. Met betrekking tot laatst- genoemd complex doen wij U een afzonderlijk voorstel toekomen. Voor wat de bouw van het complex van 21 woningen betreft werd van de C.V. Aannemersbedrijf Bakker te Bennebroek desgevraagd een aan- bieding ontvangen om deze uit te voeren voor een bedrag van 270.500. nadat in het bestek enkele verantwoorde bezuinigingen waren aange- bracht. Voor de gemeente Bennebroek werden door dit bedrijf verschillende woningcomplexen gebouwd. Daarbij is gebleken, dat de onder deze naam werkende aannemer betrouwbaar, vakbekwaam en voldoende kapitaal- krachtig kan worden geacht. Inmiddels werd van de provinciale directie van de Wederopbouw en Volkshuisvesting de mededeling ontvangen, dat, in verband met de gestegen lonen en materiaalprijzen de ,,curveprijs" voor de 19 woningwetwoningen was verhoogd tot 237.784.In bovengenoemd bedrag van /270.500.kan als aanneemsom voor de 2 premiewoningen geacht worden een bedrag van 33.870.te zijn begrepen en voor de 19 wqningwetwoningen een bedrag van 236.630. Het laatste bedrag laat nog voldoende speling met de ,,curveprijs" om de vloeren en daken van de bij deze woningen behorende schuren door te trekken tot tegen de achtergevels der woningen met welke voorziening, die aanvankelijk in verband met noodzakelijke bezuinigingen achterwege moest worden gelaten, een som van 1140.gemoeid zal zijn. Op grond van het vorenstaande stellen wij U voor om, behoudens hogere goedkeuring, de bouw van 21 woningen ten Zuiden van de Bankastraat onderhands aan te besteden aan de C.V. Aannemersbedrijf Bakker te Ben- nebroek voor een bedrag van in totaal /271.640.waarvan /237.770. voor de 19 woningwetwoningen en 33.870.voor de 2 premiewoningen en daartoe nevensgaand ontwerp-besluit vast te stellen.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 65