WmM 47 S® - 2e Afd. 31 Maart 1955. INTKEKKING BESLUIT BOUW VAN 16 WONINGEN AAN DE LAAN VAN INSULINDE. Aan de Raad. In Uw vergadering van 2 December 1954 werd besloten over te gaan tot de bouw van 16 eengezinswoningen op een terrein gelegen aan de Laan van Insulinde. Tot openbare aanbesteding van de bouw dezer woningen werd nog niet cvergegaan. Van de directie van de Wederopbouw en Volkshuisvesting v/erd inmiddels vemomen dat de „curveprijs" voor dit woningcomplex door het Ministerie werd bepaald op 171.200. Zoals U reeds in ons voorstel ten aanzien van de onderhandse aanbe- steding van de bouw der 21 woningen ten Zuiden van de Bankastraat werd medegedeeld is ook voor dit complex prijsopgave gevraagd aan de C.V. Aannemersbedrijf Bakker te Bennebroek. Dit bedrijf, hetwelk bereid bleek het complex van 21 woningen tegen een zeer lage prijs te bouwen, schreef voor de onderhavige woningen voor een zodanig bedrag in, dat de eerder- gênoemde ,,curveprijs" in aanzienlijke mate overschreden werd. Met zekerheid kan dan ook worden aangenomen dat bouw van deze woningen voigens de oorspronkelijke opzet, n.l. met financiering op grond van de Beschikking Bijdragen Woningwetbouw 1950, niet mogelijk is. Toepassing van de Premie- en Bijdrageregeling Woningbouw 1953 komt evenmin in aanmerking, daar de geringe inhoud der woningen hiervoor een beletsel vormt. Het blijkt dan ook niet mogelijk te zijn, tenzij tot niet verantwoorde bezuinigingen in de plannen zou worden overgegaan, de bouw van dit woningcomplex te realiseren. Wij zien ons dan ook genoodzaakt U te adviseren tot intrekking van Uw in de aanhef van dit voorstel genoemd besluit over te gaan en bieden U een daartoe strekkend besluit hierbij in concept ter vaststelling aan. Het ligt in ons voornemen het voor deze woningen bestemde bouw- contingent zo spoedig mogelijk te benutten voor de bouw van woningen op terreinen oostelijk van de Glipperweg gelegen. Wij merken tenslotte nog op, dat het bepaalde onder VI van Uw besluit van 2 December 1954 no. 146 volgens hetwelk een crediet van 2400. werd beschikbaar gesteld voor niet-uitgevoerde bouwplannen uiteraard gehandhaafd zal dienen te blijven. Dit bedrag zal nog een verhoging moe- ten ondergaan, zodra het bedrag van het architectenhonorarium voor dit plan is komen vast te staan. Een daartoe strekkend voorstel zal U t.z.t. nog worden gedaan. Heemstede, 23 Maart 1955. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 67