49 4e Afd. 31 Maart 1955. UITBBEIDING RAADHUIS. Aan de Raad. Het teaenwoordige raadhuis werd gebouwd onder architectuur van J. Stuyt Jos. Th. Cuypers en Jac. Etmans en op 22 Mei 1907 geopend en is dus ruim 47 jaar in gebruik. Aangenomen kan worden dat er aan- vankeliik een zekere reserveruimte in aanwezig is geweest en dat et destnds in voldoende mate aan de behoeften voldeed. Naast de gemeente- secretarie vond daarin ook de gemeentepolitie en het bureau van gemeente-opzichter huisvesting. Het aantal inwoners der gemeente bedroeg toen pl.m. 6bOU. De groei van de gemeente en van de aan haar opgedragen taak bracht mede dat zowel de gemeentepolitie als het bureau van de gemeente- opziehter, later bedrijf voor Openbare Werken, in afzonderli]ke gebouwen moesten worden ondergebracht. Ook dit bleek m de latere jare voldoende. Het was nodig het kantoor van de gemeente-ontvanger en de afdelingen soeiale zaken (toen nog Maatschappelijk Hulpbetoon) en be- lastingen en contrôle gemeentefinanciën te verplaatsen van het raadhuis naar Van Merlenlaan 2. Niettemin had bovendien nog tweemaal een uit- breiding van het raadhuis plaats. Intussen is zelfs voor het zoveel geringer aantal diensten dan daarin aanvankelijk was ondergebracht het raadhuis weer te klein voor een be- hoorlijke gang van zaken. Allereerst mogen wij wijzen op de U meer dan voldoend bekende inrichting van de raadzaal. De afmetingen zijn ongunstig zodat een behoorlijke opstelling van de tafels en stoelen, zodanig dat de discussies goed gevolgd kunnen worden, niet best mogelijk is. Bovendien îs de mval van het licht zo, dat veel raadsleden daarvan hinder ondervinden. Ook de plaats voor de ambtenaar die de notulen van Uw vergadermgen moet maken was minder gunstig om alle sprekers behoorlijk te kunnen vo gen. Door de mechanische opname van het gësprokene weegt dit bezwaar met zö sterk ïïi6Gr. Wij herinneren er verder aan dat, wanneer het aantal inwoners boven 25000 blijft, hetgeen alleszins waarschijnlijk moet worden geacht, bi] de volgende raadsverkiezingen in 1£58 de raad met 2 leden zal worden ui gebreid, terwijl in de toekomst nog verdere uitbreiding te verwachten îs. In dit opzicht zal dus tijdig een voorziening getroffen dienen te worden. Een voorziening is ook in ander opzicht nodig. De raadzaal wordt tevens voor huwelijksvoltrekking gebruikt. Een afzonderlijke trouwzaal, die oo voor andere vergaderingen gebruikt zou kunnen worden is o.i. noaig. Een kamer voor ondertrouw is in het raadhuis niet aanwezig. Er moe nu gezocht worden welke kamer daarvoor toevallig vrij is, waarbij soms over een kamer van een der wethouders moet worden beschikt. Dit laatste is trouwens ook het geval wanneer met bezoekers aan een der afdelingen een afzonderlijk gesprek gevoerd moet worden waarbij steeds de risico wordt gelopen dat de betrokken wethouder zelf over de kamer moet beschikken. Bovendien is de ligging en indeling van enkele wethouderskamers ailer- minst gunstig. Een van deze kan o.i. zelfs bezwaarlijk als wethouders- kamer worden aangeduid. Voorts wordt herhaalde malen dringend behoefte gevoeld aan meerdere gelegenheid voor het houden van kleinere commissie- of andere vergade- ringen. De nog in het raadhuis gevestigde secretarie-afdelingen Algemene Zaken en Financiën, Onderwijs en Personeelszaken, zijn positief te klein gehuis- vest, wat voor een behoorlijke taakvervulling niet alleen ongewenst îs,

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 71