Aan de Raad. Sinds het iaar 1940 wordt aan de Kennemer Vereniging tot oprichting en instandhouding van medisch-opvoedkundige bureaux te Haarlem een iaarliikse subsidie ad f 100,— uit de gemeentekas verleend. Bii schriiven van 26 Februari 1955 heeft de veremging een verhoging van dat subsidie gevraagd, omdat zij, blijkens de overgeiegde jaarrekenmg over 1954, te kampen heeft met een zeer aanzienlijk exploitatietekort, grotendeels ontstaan door verhoging van de salanssen en honoraria van medici en psychologen en door de slechts uiterst geringe verhoging van het Riikssubsidie. Het medisch-opvoedkundig bureau te Haariem îs ook voor de gemeente Heemstede van evident belang. Regelmatig wordt op dat bureau een beroep gedaan door ouders, die moeilijkheden hebben bij de opvoedmg van hun kinderen. De adviezen van het bureau zijn er op gencht, de bij de onderzochte kinderen eventueel gevonden psychische hiaten aan te vu len, teneinde te voorkomen dat deze kinderen uit eigen milieu zouden moeten worden verwijderd. Indien de adviezen door de ouders worden opgevolgd, worden dus de kosten van uitzending der kinderen voorkomen. De adviezen van het bureau kunnen voor de toekomst van de kinderen van heel groot belang JBij Uw besluit van 29 September 1949 no. 74 tot oprichting van een districtsdienst voor lichamelijk en geestelijk misdeeiden, sprak Uw Raad zich in beginsel reeds in bevestigende zin uit over de vraag of de gemeente een taak heeft ten aanzien van de geestelijke voiksgezondheid. Wij zijn van oordeel, dat een verhoging van het subsidie, dat tot dusver wel heel gering was, alieszins verantwoord is. De vereniging verzocht een jaariijks subsidie van één cent per inwoner. Daarenboven vraagt zij f 15,— per behandeld geval van een inwoner van Heemstede. Achten wij een verhoging van het subsidie gemotiveerd met een ver- goeding van f 15.voor eik behandeid Heemsteeds gevai, ongeacht ot de betrokken ouders ai dan niet in staat zijn zelf de kosten van het onderzoek te dragen, kunnen wij ons niet verenigen. Wij menen dat het, in de gevallen waarin de ouders de volledige kosten van het onderzoek en/of de behandeiing zeer wel zelf kunnen betalen, niet op de weg van de gemeente ligt daarin een bijdrage van J 5. e verstrekken. In de gevallen, waarin de ouders een inkomen hebben van f 15.000 per jaar of meer zouden wij dan de bijdrage van de gemeente geheel achterwege wiilen laten. Uiteraard is er ook een grens, bene en welke de ouders geacht moeten worden de kosten niet, of slechts ge ee telijk te kunnen betalen. In die gevallen zal de gemeente de kosten voor haar rekening kunnen nemen en deze, naar redelijke maatstaven op e betrokken ouders kunnen verhalen. In verband met het vorenstaande geven wij U in overwegmg bijgaan ontwerp-besluit vast te stelien. Heemstede, 20 Apni 1955. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. STIBSIDIE AAN DE KENNEMER VERENIGING TOT OPRICHTING EN INST \NDHOUDING VAN MEDISCH-OPVOEDKUNDIGE BUREAUX. 4e Afd 28 April 1955

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 11