56 28 April 1955. Artikel 9. 1. De commandant heeft de leiding van de maatregelen tot blussen van brand, met inachtneming van het opperbevel van de burgemeester ingevolge artikel 222 der gemeentewet; bij afwezigheid wordt de com- mandant vervangen door diegene van het aanwezige personeel, die de hoogste rang bekleedt of, bij gelijkheid in rang, door de oudste in diensttijd in die rang. 2. Ingeval van brand en oefening binnen het verzorgingsgebied van de gemeente heeft de commandant de onmiddellijke beschikking over de brandblusmiddelen. Artikel 10. Het in artikel 6, lid 1, onder b, c en d genoemde personeel van de brandweer staat onder de onmiddellijke bevelen van de commandant. Artikel 11. Burgemeester en wethouders stellen schriftelijke instructies vast voor het personeel, waarin mede de oefening van dat personeel is geregeld. Artikel 12. Het personeel van de brandweer is verplicht aan brandbestrijding, aan vervulling van de taak, genoemd in artikel 1, 3e en, indien daartoe opge- roepen, aan oefeningen deel te nemen. Artikel 13. 1. Aan de leden van de brandweer wordt vanwege de gemeente kosteloos dienstkleding en uitrusting verstrekt. Deze blijven het eigendom van de gemeente en moeten bij beëindiging van de dienstbetrekking worden ingeleverd. 2. In diensttijd dragen de leden van de brandweer steeds de hun ver- strekte kleding en uitrusting. 3. Het is verboden deze kleding anders dan in de uitoefening van de dienst te dragen. HOOFDSTUK V. Verzekeringen. Artikel 14. Burgemeester en wethouders dragen zorg voor de verzekering van de daarvoor in aanmerking komende risico's, welke ten laste van de gemeente komen en voortvloeien uit of verband houden met de uitoefening van de taak van de brandweer. HOOFDSTUK VI. Hulpverlening. Artikel 15. Ingeval van brand buiten het verzorgingsgebied van de gemeente is de burgemeester of de door hem aangewezen gemachtigde, op daartoe strek- kend verzoek, bevoegd personeel en materieel voor hulpverlening uit te zenden, een en ander indien en voorzover terzake geen gemeenschappelijke regeling is getroffen.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 17