58 2e Afd. 28 April 1955. STREEKSCHOOL VOOR OPLEIDING TOT KLEUTERLEIDSTER. De Raad der gemeente Heemst«de; overwegende, dat het gewenst is de gemeenschappelijke regeling tot vorming van een rechtspersoonlijkheid bezittend lichaam, genaamd ,,De Kennemer streekschool tot opleiding van onderwijzend personeel bij het kleuteronderwijs, gevestigd te Haarlem" te wijzigen en aan te vullen; gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 20 April 1955; gelet op de Wet gemeenschappelijke regelingen; BESLUIT: genoemde gemeenschappelijke regeling te wijzigen en aan te vullen als volgt Artikel I. In het opschrift en in de artikelen 1 en 2 wordt de naam van ,,De Kennemer streekschooi tot opleiding van onderwijzend personeel bij het kleuteronderwijs, gevestigd te Haarlem" vervangen door ,,Kennemer streekschool tot opleiding van kleuterleidsters". Aan artikel 1 wordt toegevoegd een tv/eede lid, luidende Het lichaam, bedoeld in het eerste lid, is gevestigd te Haarlem. Artikel H. Artikel 3 wordt gelezen als volgt: Het lichaam heeft tot taak het instandhouden van een school tot op- leiding van kleuterleidsters. Artikel III. Aan artikel 4 wordt toegevoegd een derde lid, luidende: Een lid van het bestuur treedt als zodanig af, zodra hij ophoudt lid te zijn van het college van Burgemeester en Wethouders, dat hem benoemde. Artikel IV. Het eerste lid van artikel 8 wordt gelezen als volgt: 1. Het bestuur mag niet beraadslagen of besluiten, zo niet een zodanig aantal leden tegenwoordig is, dat, ongeacht het bepaalde in het laatste lid, meer dan de helft van het volgens het bepaalde in het 4e lid vastge- stelde aantal stemmen kan worden uitgebracht. In artikel 8 worden na het tweede lid toegevoegd de volgende leden: 3. Een bestuurslid brengt drie, twee of één stemmen uit, naar gelang hij is benoemd door een gemeente met 100.0000 of meer, met 20.000 of meer doch minder dan 100.000 of met minder dan 20.000 inwoners volgens de op 1 Januari laatstelijk door het Centraal Bureau voor de Statistiek vastgestelde bevolkingscijfers. Boven het genoemde aantal brengt elk bestuurslid, indien de school op 1 Januari van enig jaar wordt bezocht door leerlingen die voor de vast- stelling van de bijdrage ingevolge artikel 29 van de gemeente, welke het bestuurslid heeft benoemd, in aanmerking worden genomen, vier stemmen uit, indien dat aantal leerlingen op dat tijdstip 25 of meer bedraagt, drie stemmen, indien dat aantal 15 of meer doch minder dan 25, twee stemmen, indien dat aantal 5 of meer doch minder dan 15 en één stem, indien dat aantal minder dan 5 doch ten minste 1 bedraagt.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 21