4e Afd. 26 Mei 1955. 66 VACANTIE SL.UITING SLAGERSBEDRIJVEN. Aan de Raad. De Federatie van slagerspatroons voor Haarlem en omstreken heeft zich tot Uw Raad gericht met het verzoek, een bij verordening ingevolge de Winkelsluitingswet te regelen vacantiesluiting voor hun bedrijven vast te stellen. Dit verzoek werd in Uw vergadering van 31 Maart 1955 ter fine van prae-advies in onze handen gesteld. Uit de door de Federatie overgelegde enquête-formulieren bleek, dat de overgrote meerderheid der plaatselijke slagers zich voor een sluitings- regeling had uitgesproken. Weliswaar hebben een vijftal slagerspatroons een bezwaarschrift tegen een vacantieregeling voor de slagersbedrijven bij ons ingediend, doch naar onze mening behoort deze minderheid zich te voegen naar de wens van de meerderheid van hun collega's. Het bezwaarschrift ligt voor U ter inzage. Eén der ondertekenaars van het bezwaarshcrift is later gebleken voorstander van een vacantieregeling geworden te zijn. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 14 der Winkelsluitingswet hebben wij terzake het advies ingewonnen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken. De Kamer berichtte geen bezwaar te hebben tegen de vaststelling van een verplichte vacantieregeling voor de slagerijen. Op grond van het vorenstaande geven wij U in overweging te besluiten tot het vaststellen van een vacantieregeling voor het slagersbedrijf, waar- bij wij, om practische redenen, de vaststelling van het sluitingsrooster der afzonderlijke winkels voorstellen aan ons college over te laten. Een ontwerp-besluit tot regeling van een en ander en waarmede de Commissie voor de Strafverordening zich kan verenigen, gaat ter vast- stelling hierbij. Heemstede, 18 Mei 1955. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders, met het advies van de Commissie voor de Strafverordeningen; gelet op het terzake uitgebrachte advies van de Kamer van Koophandel en Fabrieken; BESLUIT: vast te stellen de volgende; Verordening als bedoeld in artikel 5 der Winkelsluitings- wet 1951 voor de slagersbedrijven. Enig artikel. Het is verboden een winkel, waar uitsluitend of in hoofdzaak vlees of vleeswaren plegen te worden verkocht, voor het publiek geopend te hebben gedurende een door burgemeester en wethouders, met inachtneming van het bepaalde in artikel 5 ,2e lid der wet, telkenjare bij rooster aan te wijzen tijdsruimte van zes werkdagen, liggende tussen 1 Juni en 1 Sep- tember. Gedaan ter openbare raadsvergadering van 26 Mei 1955. De seeretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 11