69 2e Afd. 26 Mei 1955. CREDIET VOOR HET TREFFEN VAN VOORZIENINGEN TER VERBETERING VAN DE GASDRUK IN BENNEBROEK EN VOGELENZANG. Aan de Raad. In ons voorstel, waarbij wij Uw college de ontwerp-begrotingen voor het dienstjaar 1955 aanboden, deelden wij reeds mede, dat in dit jaar voor- zieningen zouden moeten worden getroffen ter verbetering van de gasdruk in Bennebroek en Vogelenzang. Reeds verscheidene jaren kan de gasdruk in deze voorzieningsgebieden, in het bijzonder gedurende de wintermaanden, ontoelaatbaar laag genoemd worden. Door de geleidelijke toeneming van het aantal aangeslotenen, de plaatsing van warmwaterdoorstroomapparaten en het verhoogde gas- verbruik voor verwarmingsdoeleinden, daalt de gasdruk in deze gebieden tijdens de spitsuren van het verbruik dikwijls tot minder dan 40 mm tegen- over een normale druk van 90 mm. Van een redelijke voorziening met gas zal in dit gebied in het geheel geen sprake meer kunnen zijn wanneer het aantal aangeslotenen door de geprojecteerde uitbreiding van de bebouwing in de buurtschap de Glip met rond 450 toegenomen zal zijn. Wij heb'oen gemeend, alvorens U een crediet te vragen voor het nemen van de nodige maatregelen, ons terzake te doen voorlichten door een bij uitstek deskundige op dit gebied. Diens rapport is voor U bij de stukken ter inzage gelegd. Uit dit rapport blijkt, dat zich voor oplossing van de bestaande moei- lijkheden een viertal mogelijkheden voordoen. De voor de gemeente minst kostbare voorziening, zowel wat het te investeren bedrag als de jaarlijkse lasten betreft, bestaat in het aanleggen van een nieuwe middendrukaan- voerleiding van het gasbedrijf naar een T-stuk op het Wipperplein en vervolgens via de Heemsteedse Dreef naar het einde van de Valkenburger- laan. Aan deze ruim 1 km lange leiding kan dan tegenover de Sportpark- laan de leiding in de Glipperweg worden verbonden. Het gas komt dan door de leiding in de Binnenweg te Bennebroek en die in de Bennebroeker- laan door enige regulateurs vôör de daarvan aftakkende leidingen in de Schoollaan en de Duinlaan en aan het einde van de Bennebroekerlaan nabij de kruising met de Rijksstraatweg met een constante druk van 100 mm in het bestaande lagedruknet van Bennbroek en Vogelenzang. Mede door het aanbrengen van een tweetal electrisch aangedreven gas- ventilatoren in het regulateurgebouw van het gasbedrijf kan worden bereikt, dat de druk in het gehele voorzieningsgebied in Bennebroek en Vogelenzang tijdens de piekuren tussen de 80 en 100 mm bedraagt. De gasdruk komt dan overal op een voldoend hoog niveau en laat, ook wat de gelijkmatigheid betreft, weinig te wensen over. De leiding kan onder de normale gashouderdruk blijven, behoudens tijdens de piekuren, wanneer de ventilatoren moeten worden ingeschakeld. Indien als gevolg daarvan meer gas zou worden aangevoerd dan het verbruik bedraagt, kan het teveel terugvloeien door de leiding in de Rijksstraatweg en de Heren- weg na.ar het centrum van Heemstede. Dit zal in de eerstkomende tijd regel zijn nu bij de nieuwe capaciteit reeds rekening gehouden is met de circa 450 in de buurtschap de Glip te bouwen woningen. De voorgestelde oplossing biedt bovendien nog het voordeel, dat bij toe- neming van het verbruik, ook in andere delen der gemeente, met geringe kosten aan het middendruksysteem uitbreiding kan worden gegeven. Zo zou, wanneer bijvoorbeeld de gasdruk in het noordelijk deel der gemeente te wensen zou overlaten, een leiding door de Heemsteedse Dreef daarheen kunnen worden gelegd vanaf de afsluiter aan het T-stuk op het Wipper- plein. Voorts kan op de aansluitingskosten worden bezuinigd, doordat bij dit

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 17