62 4e Afd. 26 Mei 1955. AANKOOP WEGENWALS. Aan de Raad. Bij het bedrijf voor Opentaare Werken is sedert 1923, voor het walsen van taitumen- en straatwegen, een motorwals in getaruik. Deze wals is thans totaal versleten, zodat vervanging dringend nood- zakelijk is. Daarom en omdat het tegenwoordige verkeer een veel zwaar- dere wals vereist, wordt de laatste tijd gebruik gemaakt van een gehuurde wals. Het is echter herhaaldelijk voorgekomen, dat deze, op het tijdstip dat hij nodig was, niet ter beschikking stond, zodat meermalen het verkeer op een weg moest worden toegelaten voordat deze gewalst was, met het gevolg dat de weg, direct na de bestrating, weer werd beschadigd. Thans is een tj'pe wals, een z.g. trilwals te koop, die voor deze gemeente bijzonder geschikt is. Deze wals kan zowel voor voetpaden als voor bitumen wegen met puinfundering en straatwegen gebruikt worden. Een gehouden proefdemonstratie heeft bewezen, dat deze wals voor alle voorkomende doeleinden uitstekend geschikt is. De kosten van aankoop bedragen in totaal f 19.700. Onder mededeling, dat de commissie voor Openbare Werken zich daar- mede volkomen kan verenigen, stellen wij U voor, door vaststelling van bijgaand ontwerp-besluit een crediet groot /19.700.te onzer beschikking te stellen voor de aankoop van de bovenomschreven wegenwals. De Raad der gemeente Heemstede; gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 11 Mei 1955 met het advies van de commissie voor Openbare Werken; 1. Burgemeester en wethouders een crediet groot f 19.700.te verlenen voor de aankoop van een z.g. trilwals; 2. het sub 1 aangegeven bedrag af te schrijven in tien jaar. Heemstede, 11 Mei 1955. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. BESLUIT De secretaris, Gedaan ter openbare vergadering van 26 Mei 1955. De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 1