2e Afd. 26 Mei 1955. SCHRIJFMACHINES EN DUPLICATOR GERRIT BARGER ULO-SCHOOL. Aan de Raad. Het bestuur van de vereniging „Bijzondere Protestantse Scholen te Heemstede" alhier heeft onder dagtekening van 10 Mei 1955 een verzoek- schrift ingediend om beschikbaarstelling van gelden krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor de aanschaffing van: a. 8 schrijfmachines en b. een vloeistofduplicator, beide voor de Gerrit Barger Ulo-school. Aangezien het mulo-onderwijs zich steeds meer richt op de voorberei- ding voor handel en kantoor is het wenselijk, dat de leerlingen bij het verlaten van de school vaardigheid bezitten in machineschrijven, en even- tueel trachten een diploma te behalen. Zij kunnen dan gemakkelijker een betrekking krijgen en zich direct gaan wijden aan de studie voor eventuele correspondentie-diploma's. Het derde leerjaar leent zich het best voor de lessen in machineschrijven. De leerlingen van het vierde leerjaar kunnen, om hun routine te behouden, in de vrije middagen oefenen. In verband met klassebezetting van het derde en het vierde leerjaar is aanschaffing van een 8-tal schrijfmachines nodig. Het personeel van de school stelt veel lessen (proef- en tentamenwerk, examenoverzichten enz.) zelf samen. Deze behoren voor de leerlingen te worden vermenigvuldigd, waarvoor een goede duplicator nodig is. Deze kan ook worden gebruikt voor de noodzakelijke onderwijsmededelingen, die aan de ouders van de leerlingen worden gedaan. Het bovenvermelde verzoekschrift voldoet aan de gestelde voorschriften, terwijl de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, met inwilliging niet worden overschreden. Wij stellen U voor medewerking te verlenen door vaststelling van bij- gaand ontwerp-besluit. Heemstede, 18 Mei 1955. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 21