71 benoeming commissie van ondebzoek van voorstellen 4e Afd. 26 Mei 1955. TOT WIJZIGING VAN HET REGLEMENT VAN ORDE VOOR DE RAADSVERGADERINGEN Aan de Raad. Tijdens de behandeling van de ontwerp-begroting voor 1955 in Uw vergadering van 3 Februari j.l. is door de voorzitter toegezegd dat ernstige aandacht zou worden geschonken aan het treffen van maatregelen om în het vervolg aan de begrotingsbehandeling een onderzoek în afdelmgen vooraf te doen gaan, zulks in de plaats van behandeling m de verschillende daarvoor in aanmerking komende commissiën uit de raad. De vraag of al dan niet zal worden overgegaan tot begrotmgsonderzoek in afdelingen is ook in ons college meerdere malen aan de orde geweest. Wij hebben daaraan nimmer een sterke behoefte gevoeldl, omdat wij van oordeel waren dat de behandeling in de commissiën bevredigend werkte. Uit de in Uw vergadering gehouden besprekingen îs ons echter geblek dat meerdere leden van een onderzoek in afdelingen wel voorstander zrjn. Principiële bezwaren tegen het te kennen gegeven verlangen bestaan bij ^"om^deze gedachte te kunnen verwezenlijken is een aanvulling van het reglement van orde nodig. Wij hebben bij het ontwerpen van de voordit doel nodige bepalingen tevens doen nagaan, of het nret gewenst of nodrg is tegelijk andere wijzigingen aan te brengen. Wrj menen dat dit wel he Het verdient aanbeveling de redactie van artikel 1, aangevende in welke maanden de 6 verplichte raadsvergaderingen moeten worden ge- houden, te wijzigen. Voorts wordt in verschillende artikelen verwezen naar bepalmgen van de gemeentewet, welke verwijzingen niet meer kloppen op de werkelrjk- De artikelen 5 tot en met 8 en ar tikel 4V handelende over de notulen van Uw vergaderingen, behoeven voorts herziening. Artikel 19 behoort o.i. te vervallen. Nu het reglement toch herzien wordt is een andere redactie van aitikei 21, handelende over het interpellatierecht, wel gewenst. Van deze gelegenheid is verder gebruik gemaakt om het stellen van schriftelijke vragen mogelijk te maken. Hiervoor is artikel 21a opgenomen. Het komt ons voor dat bij opname van deze bepaling het houden van een rondvraag aan het einde der vergadering zou kunnen vervallen In veie gemeenten komt deze niet meer op de agenda van de raadsvergadermgen voor. In de artikelen 31a tot en met 31i van bijgaand ontwerp îs de mstelling van afdelingen geregeld. Wij vertrouwen dat hiermede aan het m w midden levende verlangen is voldaan. De bepalingen zijn zo eenvou îg mogelijk gehouden en behoeven o.i. geen nadere toelichting. Tenslotte worden enkele kleine redactiewijzigingen voorgesteld in de artikelen 25, 27 en 38, die o.i. ook voldoende voor zichzelf spreken. Als een gevolg van de voorgestelde wijzigingen ontstaat een reglemen dat in een verschillende spelling is gesteld. Het komt ons daarom gewens voor, dat tevens besloten wordt tot herdruk, met inachtneming van^ de thans geldende spelling. Daardoor kan aan ieder Uwer weder een gehee bijgewerkt exemplaar ter hand gesteld worden. De aandacht wordt er op gevestigd, dat volgens artikel 41 van he reglement, alle voorstellen tot herziening schriftelijk aan Uw vergadermg moeten worden gedaan. Deze voorstellen moeten in handen worden gesteld van een dooi uw

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 23