Artikel 7., Een exemplaar der goedgekeurde notulen wordt, na door de voorzitter en de secretaris te zijn ondertekend, in het archief der gemeente bewaard. Artikel 8. De notulen van het verhandelde in een besloten vergadering worden afzonderlijk gehouden en in een volgende besloten ver- gadering, na ter inzage te hebben gelegen voor de leden, aan de goedkeuring van de raad onderworpen, en zo nodig overeen- komstig de gemaakte opmerkingen gewijzigd. V. Artikel 19 vervalt. VI. Artikel 21 wordt gelezen als volgt: 1. Indien een lid, op grond van het bepaalde in artikel 216 der gemeentewet, inlichtingen verlangt te vragen aan de burge- meester of aan burgemeester en wethouders omtrent een onderwerp, vreemd aan de orde van de dag, heeft hij daartoe verlof van de vergadering nodig. 2. Het verzoek om verlof en de vragen worden, spoedeisende gevallen uitgezonderd, tenminste viermaal 24 uren voor de aanvang ener vergadering bij de voorzitter ingediend. 3. Ingeval het verlof wordt verleend, worden de verlangde inlichtingen zo mogelijk in dezelfde vergadering als regel na afhandeling van de op de agenda vermelde punten of anders in een volgende vergadering gegeven, voor zover de burgemeester of burgemeester en wethouders daartegen geen bezwaar hebben ten aanzien van inlichtingen over onderwerpen waaromtrent zij geen verantwoording aan de raad verschuldigd zijn. VII. Ingevoegd wordt een nieuw artikel 21a, luidende: 1. Ieder lid kan aan de burgemeester en aan burgemeester en wethouders schriftelijk vragen stellen. 2. Zodanige vragen moeten kort en duidelijk worden geformu- leerd en bij de voorzitter worden ingediend. 3. Indien tegen het beantwoorden van de vragen overwegend bezwaar bestaat bij hem of hen, tot wie zij gericht zijn, wordt daarvan aan het betrokken lid mededeling gedaan. 4. Bestaat zodanig bezwaar niet, dan worden de vragen zo spoedig mogelijk en in ieder geval binnen drie weken na de datum van ontvangst beantwoord. 5. De vragen worden met de antwoorden in druk aan de leden toegezonden. VIII. In artikel 25 vervallen de woorden ,,zo nodig verwarmd en behoorlijk verlicht" en ,,behalve op den avond onmiddellijk voor- afgaande aan den dag, waarop de raadsvergadering zal worden gehouden." IX. In artikel 26 wordt in plaats van „artikel 22" gelezen „artikel 24". X. In artikel 27 onder 4 wordt in plaats van „hunner adviezen" gelezen ,,van hun meningen betreffende een in beraadslaging zijnd onderwerp."

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 26