64 a-b 2e Afd. 26 Mei 1955. UITBREIDING EN VERBOUWING BRONSTEESCHOOL. Aan de Raad. In de kapitaaldienst van de gemeentebegroting voor 1955 is onder volg- nummer K 716 een memoriepost opgenomen met de bedoeling daarmee t.e kennen te geven, dat de uitbreiding van de schoolruimte van de open- bare school voor uitgebreid lager onderwijs (de Bronsteeschoolnodig is; deze post was ook reeds opgenomen in de begroting voor 1954. Het gemiddeld aantal leerlingen van de Bronsteeschool bedroeg in 1950; 229V3; in 1951: 242; in 1952: 268%; in 1953: 295 en in 1954: 320. Op 16 Januari van dit jaar bedroeg het aantal leerlingen 329, verdeeld als volgt: Klasse I: 101; Klasse II: 88; Klasse III: 85 en Klasse IV: 55. Ook op 16 Mei j.l. bedroeg het aantal leerlingen ook 329. Uit bovenstaande cijfers blijkt wel, dat een sterke toeneming van het aantal leerlingen heeft plaats gehad, welke medegebracht heeft een regel- matige uitbreiding van het personeel. In verband met het aantal leerlingen zijn thans het eerste tot en met het derde leerjaar elk in drieën en het vierde leerjaar in tweeën gesplitst, zodat 11 leerkrachten aan de school werkzaam zijn; de wedden van al deze leerkrachten worden door het Rijk aan de gemeente vergoed. Met ingang van de cursus 1955/1956 mag echter een toeneming van het aantal leerlingen worden verwacht, zodat met ingang van 1 Januari 1956 het verplichte aantal leerkrachten vermoedelijk met één behoort te worden uitgebreid en 12 zal bedragen. Om dit getal 'e bereiken zal slechts een eerste leerjaar van 57 leerlingen nodig zijn, aannemende, dat de leerlingen van het le tot en met het 3e leerjaar, die bevorderd kunnen worden naar het 2e tot en met het 4e leerjaar, de school zullen blijven bezoeken. Het zal wel voorkomen, dat enkele zittenblijvers de school zullen ver- laten, doch daar staat tegenover, dat leerlingen van andere scholen, die aldaar niet bevorderd zijn, naar de Bronsteeschool komen. Het. gemiddeld aantal leerlingen aan het eerste leerjaar heeft gedurende de laatste 5 jaren per jaar 90 bedragen, een belangrijk groter getal dan 57, hierboven genoemd. Het schoolgebouw bevat 12 leslokalen en een gymnastieklokaal. Eén van die leslokalen is met oplopende banken ingericht voor lessen in natuur- kunde en een ander lokaal voor handenarbeid en de buitenschoolse cursus in huishoudkunde. Het leslokaal voor natuurkunde wordt alleen gebruikt voor dat vak. Gedurende de gehele schooltijd zijn alle lokalen bezet en worden de lessen in tekenen en nuttige handwerken in gewone leslokalen gegeven, omdat vaklokalen daarvoor ontbreken. Het behoeft geen betoog, dat dit niet bevorderlijk is voor de goede gang van het onderwijs in die vakken. Evenmin kan het onderwijs in lichamelijke oefeningen en zang wegens de beperkte ruimte van het schoolgebouw voldoende tot zijn recht komen. Reeds geruime tijd heeft het bovenstaande onze aandacht, doch vanwege de beperktheid van het schoolterrein kon uitbreiding van de schoolruimte niet plaats hebben. Na langdurige onderhandelingen heeft de heer G. A. Brongers, eigenaar van het naastliggende woonhuis met tuin zich bereid verklaard, een gedeelte van zijn tuin, ter grootte van 204 m2 in groene kleur aange- geven op bijgaande situatietekening, aan de gemeente te verkopen voor een som van 4500,tegen welk bedrag het Prijzenbureau voor onroe- rende zaken in het ambtsgebied Noordholland geen bezwaren heeft; een voorlopige koopakte is afgesloten. Nu de gemeente de beschikking kan verkrijgen over voldoende terrein voor uitbreiding van het schoolgebouw hebben wij aan de architect de heer H. Korringa verzocht een plan daarvoor te ontwerpen. Bij dat plan is, voor zover mogelijk, rekening gehouden met de wensen van het hoofd

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 5