64a-b 26 Mei 1955. der school. Dat plan is ook besproken met de Inspecteur van het lager onderwijs en de Bouwkundig' Hoofdinspecteur. Het plan van de verbouwing en uitbreiding omvat o.m. le. het aanbouwen van een leslokaal op de begane grond en een leslokaal op de verdieping; 2e. het uitbreiden van het gymnastieklokaal met een bergplaats voor tumtoestellen, een kleedkamer voor de leraar en een bergplaats voor klein materieel; 3e. het vergroten van de kleed- en wasruimte bij het gymnastieklokaal; 4e. het optrekken van de tegenwoordige leermiddelenkamer op de ver- dieping en inrichten van deze kamer voor het hoofd der school; 5e. het maken van een tweede ingang aan de speelplaats; 6e. het uitbreiden van de bergplaats voor rijwielen. Het is de bedoeling om het aan te bouwen benedenlokaal te gebruiken voor handenarbeid en de buitenschoolse cursus in huishoudkundehet thans hiervoor in gebruik zijnde lokaal komt dan vrij voor gewoon les- lokaal. Het nieuwe bovenlokaal zal benut worden voor teken-, handwerk- en zangonderwijs en als projectielokaal. Door de verbouwing kan aan de lang gevoelde noodzakelijkheid om weer de beschikking te hebben over ruime vaklokalen worden voldaan. De uitbreiding van het gymnastieklokaal alsmede het vergroten van de kleed- en wasruimte bij dat lokaal is nodig wegens toeneming van het aantal leerlingen van de school en om aan meer moderne en hygiënische eisen te kunnen voldoen. Volgens een door de architect opgemaakte begroting, welke met het plan voor de verbouwing voor U ten Raadhuize ter inzage Iigt, worden de kosten van de verbouwing en uitbreiding geraamd op f 133.700,In dit bedrag zijn begrepen de kosten van uitbreiding van de centrale verwar- ming, honorarium, toezicht en bureaukosten. De kosten van het aan- schaffen van het benodigde meubilair, vloerbedekking, gordijnen, nieuw gymnastiekmaterieel, instrumentenkast voor physicalokaal, lichtarmatu- ren voor nieuwe leslokalen, kamer, gangen en portalen worden geraamd op f 12.871,de begroting hiervoor ligt eveneens voor U ter inzage. Van de Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen is de nodige goedkeuring verkregen om tafels en stoelen te mogen aanschaffen in plaats van banken. Zoals hiervoren is aangegeven is reeds overleg gepleegd met de Inspec- teur van het lager onderwijs en met de Bouwkundig Hoofdinspecteur. De vereiste definitieve goedkeuringen voor de bouw en inrichting zijn echter, mede door de overstelpende drukte op het bureau van de Bouwkundig Hoofdinspecteur, nog niet verkregen. Teneinde echter zoveel mogelijk vertraging in de uitbreiding, verbou- wing en inrichting van de Bronsteeschool te voorkomen, stellen wij U voor tot grondaankoop over te gaan en ons de benodigde credieten ter beschikking te willen stellen. Hierbij dient echter het voorbehoud te worden gemaakt, dat wijzigingen, welke uiteraard niet van grote omvang zullen zijn, door de Inspecteur van het lager onderwijs gewenst kunnen worden en dat aanvulling van de credieten b.v. door loon- en prijsstijgingen nodig kan zijn. De ontwerp-besluiten voor een en ander bieden wij U hierbij ter vast- stelling aan. Heemstede, 18 Mei 1955. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De Secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 6