110 2e Afd. 1 September 1955. SCHOOLARTSENMENST. Aan de Raad, De commissie van beheer van de schoolartsendienst voor Heemstede, Bloemendaal en Zandvoort deelt ons in een brief van 11 Juli j.l. mede, dat het in de afgelopen tijd, in verband met het grote aantal leerlingen, moeilijk is gevallen aan het geneeskundig schooltoezicht de noodzakelijke zorg te besteden. Op 1 Januari 1953 bedroeg het aantal onder toezicht staande leerlingen 10.892; het is daarna regelmatig gestegen en ver- wacht wordt, dat het op 1 Januari 1956 12.450 zal bedragen. In het alge- meen komen diensten, welke meer dan 12.000 leerlingen in onderzoek hebben in aanmerking voor subsidiëring door rijk en provincie in de kosten van twee schoolartsen. Sinds 1 September 1952 is voor de dienst, in samenwerking met die voor het district Nieuwer-Amstel c.a. een tweede schoolarts werkzaam. Met ingang van het jaar 1954 werd in de daaraan verbonden kosten een bijdrage uit 's Rijks kas toegekend. Ook in het district Nieuwer-Amstel c.a. is het aantal leerlingen geleidelijk gestegen en dit aantal zal op 1 Januari 1956 vermoedelijk 13.200 bedragen. Na gepleegd overleg tussen de commissiën van beheer voor beide diensten zijn dan ook hunnerzijds stappen gedaan bij de Minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid en Gedeputeerde Staten der provincie Noordholland tot het verkrijgen van subsidie in de kosten van twee schoolartsen voor beide diensten. De Minister heeft inmiddels medegedeeld, dat bij de samenstelling van een urgentielijst voor uitbreidingen bij de schoolartsendiensten in 1956 met het verzoek rekening was gehouden, ai viel het dan ook, volgens de Minister, nog niet te bezien of subsidiëring in de kosten van een tweede schoolarts met volledige dagtaak voor beide diensten mogelijk zou zijn. Wanneer met het ontvangen der verhoogde subsidie voor 1956 rekening wordt gehouden zal de toeneming der kosten ten opzichte van die voor 1955, uitgaande van een totale verhoging met 12.000,door rijk, pro- vincie en de samenwerkende gemeenten elk voor 1/3 gedeelte te dragen, dus neerkomen op een bedrag van rond /4000,voor de drie gemeenten, te verdelen naar evenredigheid van het aantal inwoners. Het aandeel der gemeente Heemstede zal dan ongeveer 1770.belopen, waarmede brj de raming van de bijdrage aan de schoolartsendienst in de begroting voor het jaar 1956 rekening zou kunnen worden gehouden. Behoort bij de notulen van de vergadering van de raad van 1 September Heemstede, 24 Augustus 1955. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling. 1955. De secretaris, De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 11