111 2e Afd. 1 September 1955. VERHOGING CREDIET UITBREIDING BRONSTEESCHOOL EN VERANDERING CENTRALE VERWARMING VAN DIE SCHOOL. Aan de Raad, Bij Uw besluit van 26 Mei 1955 no. 64b werd een crediet van 133.700,— te onzer bescbikking gesteld voor de verbouwing en uitbieiding der Bronsteeschool. In dat bedrag was 105.000,— begrepen voor de feitelijke bouwkosten van deze uitbreiding. Inmiddels heeft op 23 Augustus j.l. de openbare aanbestedmg voor deze bouw plaats gevonden, waarbij bleek, dat de laagste inschrijving /123.340,beliep. Het aanvankelijk hiervoor uitgetrokken bedrag blijkt dus met'circa /20.400,te moeten worden verhoogd om de uitbreidmg der school te kunnen verwezenlijken. Voor uitbreiding van de bestaande verwarmmgsinstallatie der schooi was aanvankelijk een bedrag van 17.000,uitgetrokken, waarbij rekemng werd gehouden met de vervanging van één der beide ketels, die als gevolg van slijtage en een te geringe capaciteit niet meer bruikbaar was, Q°or één van grotere afmeting. Dit zou echter uitbreiding van het ketelhuis met zich mede hebben moeten brengen, alsmede vergroting van de berg- plaats voor de kolen. Wij hebben daarom overwogen of aan de vervangmg van de bestaande centrale verwarming- door een automatische oliestookinrichting thans niet de voorkeur behoort te worden gegeven. Wij menen deze vraag bevestigend te moeten beantwoorden nu ons gebleken is, dat met deze vervanging in totaal een bedrag van 18.100,gemoeid is. De voordelen van een dergelijk verwarmingssysteem mogen wij bij Uw college inmiddels als voldoende bekend veronderstellen. Er behoeft s echts één nieuwe ketel te worden aangeschaft, omdat één der aanwezige ketels kan worden uitgerust met een oliebrander. Het gebruik van twee k°tels verdient voor een dergelijk gebouw in verband met de bedrrjfszekerheid de voorkeur, terwijl ook het stoken economischer kan geschieden. Van het totaal voor de oliestookinrichting benodigde bedrag zal een gedeelte ter grootte van 9115,ten laste van de uitbreiding van het schoolgebouw dienen te komen. Wanneer U zich met het vorenstaande kunt verenigen zal het voor de verbouwing en uitbreiding der school benodigde crediet dus nader bepaald kunnen worden op 133.700,1- 20.400, - 17.000, Wjoi-6 de ^vervanging van' de centrale verwarmingsinstallatie door een automatische oliestookinrichting kan dan een crediet van /18.100, worden beschikbaar gesteld, waarvan 9115,ten laste komt van de uit- breiding van het gebouw. Inmiddels is voor een en ander de vereista goedkeurmg aan de Inspec- teur van het Lager Onderwijs gevraagd. Ook is machtiging voor de uit- breiding der school verzocht aan de Directeur-Generaal van de Weder- opbouw en de Volkshuisvesting, welke machtiging nodig is, omdat de bouwsom een bedrag van 100.000,overschrijdt. Wij mogen U thans verzoeken tot vaststelling van nevensgaand ontwerp- besluit over te gaan. Heemstede, 24 Augustus 1955. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, T. M. Schelling.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 13