112 2e Afd. 1 September 1955. CREDIET VERWARMING GASHOUDERS. Aan de Raad, De noodzakelijke verwarming van de kuipen en waterranden van de gashouders gedurende de wintermaanden levert in de laatste jaren steeds meer moeilijkheden op. Enerzijds is dit een gevolg van het gebrek aan personeel, waardoor het zeer bezwaarlijk is geworden een enigermate sluitend dienstrooster voor de stokers van de verwarming samen te stellen. Anderzijds voldoet de bestaande verwarmingsinstallatie niet meer aan redelijk te stellen eisen. Zo zijn er in de afgelopen winter verschillende lekken in de oude stoomleiding voor de schroefgashouder ontstaan, welke ernstig gevaar voor bevriezing van deze gashouder hebben opgeleverd. Bij handhaving van de bestaande toestand zal het naar alle waarschijnlijkheid niet mogelijk blijken bij een enigszins langdurige vorstperiode in de komende winter belangrijke schade door bevriezing te voorkomen. Het aanbrengen van een nieuwe verwarmingsinstallatie is dan ook dringend noodzakelijk te achten. Deze installatie zal dan zowel de schroef- gashouder als de kleine gashouder kunnen verwarmen. Wij menen, dat de ingebruikstelling der nieuwe installatie, welke met olie gestookt zal worden, geen verzwaring der financiële lasten met zich mede behoeft te brengen. De oude installatie moest n.l. reeds na twee dagen vorst in bedrijf worden gesteld. Bij het nieuwe systeem zal echter gedurende vijf of zes dagen volstaan kunnen worden met kuipwater naar de waterranden te doen circuleren alvorens de verwarming in bedrijf moet worden gesteld, hetgeen de kosten van brandstof met ongeveer de helft zal doen verminderen. Bovendien zal de ingebruikneming der installatie een besparing op arbeidslonen tengevolge hebben. Van de aanvankelijk alleen voor de verwarming van de schroefgas- houder ontvangen aanbiedingen bleek die van de N.V. Installatiebureau R. J. C. Pulle te 's-Gravenhage, die een ruime ervaring heeft op het gebied van de verwarming van gashouders en door welke N.V. ook de huidige verwarmingsinstallatie voor de schroefgashouder werd geleverd, de voor- deligste. Nadien is aan verschillende firma's offerte gevraagd voor het aanbren- gen van een installatie ter verwarming van beide gashouders. Van drie dezer werd een aanbieding hiervoor ontvangen. Bestudering van de aan- biedingen heeft tot de conclusie geleid, dat aan die van het bureau Pulle de voorkeur dient te worden gegeven, omdat deze, o.m. door het gebruik van tegenstroomapparaten ruimer en deugdelijker van opzet moet worden geacht, De aanbiedingen zijn voor U bij de stukken ter inzage gelegd. Uit de aanbieding van het bureau Pulle zal U blijken dat voor de ge- hele apparatuur te weten: een P.S.K. ketel, met een V.O. van 65 M- en een maximum- capaciteit van 560.000 k.cal/h, tegenstroomapparaten, expan- sievat, circulatiepomp, leidingnet, oliehouder en olietank met een inhoud van 10.000 liter verschuldigd is f 39.000. voor een gebouwtje met schoorsteen wordt geraamd 10.000.-— voor electrische aansluiting en verlichting 1.600. voor schilderwerk 300. voor klein materiaal 700. 1 Tenslotte wordt het nodig geacht voor onvoorziene uit- gaven rekening te houden met een bedrag van 3.400. Totaal 55.000.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 15