115 1 September 1955. X. In artikel 27 onder 4 wordt in plaats van „hunner adviezen" gelezen „van hun meningen betreffende een in beraadslag'ing' zijnd onderwerp." XI. In artikel 28 wordt in plaats van „artikel 57" gelezïen „artikel 63". Xla. In artikel 29 le alinea wordt tussen de woorden „van" en „drie" ingevoegd het woord „tenminste". XII. Na hoofdstuk III wordt ingevoegd een nieuw Hoofdstuk Illa, luidende als volgt: HOOFDSTUK Illa. Van de afdelingen. Artikel 31a. Jaarlijks vöôr de aanbieding van de begroting wordt de raad door burgemeester en wethouders in twee afdelingen verdeeld. De leden van het college van burgemeester en wethouders blijven daarbij buiten beschouwing. Elke afdeling bestaat uit een zoveel mogelijk gelijk aantal leden. Artikel 31b. Burgemeester en wethouders bepalen welke leden van het col- lege als voorzitter der twee afdelingen zullen optreden en wie hun vervangers zullen zijn. Artikel 31c. Hij die tussentijds lid van de raad wordt behoort tot de afdeling, waarin het lid, in wiens plaats hij is gekozen, zitting had. Artikel 31d. Alvorens tot de behandeling van de ontwerp-begroting der gemeente voor het volgend dienstjaar in een openbare raads- vergadering over te gaan, wordt deze in de afdelingen onder- zocht. Indien de raad daartoe besluit, kunnen ook andere onderwerpen tot onderzoek naar de afdelingen worden verwezen. Artikel 31e. De burgemeester, de wethouders die geen voorzitter van een afdeling zijn, de secretaris en zij, die een te behandelen voorstel hebben ingediend, hebben steeds toegang tot de afdelingsver- gaderingen. Artikel 31f. 1. De voorzitter van iedere afdeling bepaalt de tijd van haar bijeenkomsten. 2. Elke afdeling wordt, indien zij dit verlangt, bijgestaan door een door burgemeester en wethouders aan te wijzen ambte- naar ter secretarie. Artikel 31g. 1. Elke afdeling benoemt in haar eerste bijeenkomst uit haar midden een rapporteur.

Raadsnotulen Heemstede | 1955 | | pagina 27